Urugwaj przeżywa wspaniałe lato w turystyce premium, ale odczuwa brak argentyńskiej klasy średniej

Urugwaj przeżywa wspaniałe lato w turystyce premium, ale odczuwa brak argentyńskiej klasy średniej
Punta del Este, Urugwaj (EFE/Raul Martinez)

(Z Montevideo, Urugwaj) Po roku osiągnęła sukces Różnica kursowa pomiędzy Urugwajem i ArgentynąLiderzy biznesu i turystyki w Urugwaju wiedzieli, że sezon letni będzie wyjątkowy Brak argentyńskiej klasy średniej, główni goście odwiedzający kraj. Oczekiwali, że destynacje nakierowane na poziom „premium” osiągną dobre wyniki, natomiast te nakierowane na inne segmenty o mniejszej sile nabywczej zauważą brak. Wstępne dane za ten sezon zdają się potwierdzać te oczekiwania.

W dniach 22 grudnia – 14 stycznia Do Urugwaju przybyło nieco ponad 633 000 gościWedług danych Krajowej Dyrekcji Migracji. Nie musi to koniecznie oznaczać, że są to turyści – ponieważ informacje muszą być następnie udoskonalone przez Ministerstwo Turystyki (Mentor) poprzez porównanie ich z innymi źródłami – ale wykazują one tendencję sezonową.

Duża część tej liczby osób przybyła do Urugwaju przez międzynarodowe mosty Paysandú (20%), Fray Bentos (29%) i Salto (14%). Tymczasem 15% zrobiło to za pośrednictwem portu w Kolonii.

W nadmorskich kurortach wschodniego Urugwaju, Panuje poczucie „nieobecności argentyńskiej klasy średniej”.jak zapowiedział L obserwator Prezes Izby Biznesowej Maldonado, Rolando Rosenblum. Jeśli porównasz ten sezon z zeszłym rokiem Turystyka „wyjątkowa” była „lepsza i droższa”; Jeśli chodzi o poziom „średni”, jego zachowanie było „stabilne”. Natomiast, jak opisał przedstawiciel biznesowy, najgorzej wypadła seria „tańsza”.

Do takich wyników dochodzi „głównie z powodu braku argentyńskiej klasy średniej” – powiedział Rosenblum. „Z jednej strony pojawia się poczucie nieobecności; Z drugiej strony nie nasyca rynku. Wyjaśnił, że ułatwiło to obsługę logistyczną miasta i nie doszło do większych załamań.

Biznesmeni z Punta del Este potwierdzają, że na początku sezonu nie było większych awarii w ruchu (EFE/Gastón Britos)

Ponadto Prezes Izby Gospodarczej potwierdził, że istnieje „Bardzo wysoki szczyt dla Brazylijczyków o dużej sile nabywczej„, ale który przebywał w kraju krócej (do 7 stycznia). Dodał, że ta publiczność korzystała z najlepszych usług w Punta del Este.

Rosenblum podkreślił, że tym, co „uratowało sezon”, była liczba obcokrajowców mieszkających w Maldonado w ciągu roku. Biznesmen oszacował ich liczbę na 50 000 i potwierdził, że większość z nich pochodziła z Argentyny, choć znane są oficjalne liczby. Kiedy zostaną opublikowane dane ze Spisu Powszechnego 2023.

Oszacował to prezes Izby Nieruchomości Punta del Este i Maldonado Javier Sena Kraj Kto przybył do Punta del Este O 65% więcej Argentyńczyków niż w poprzednim sezonie Wspomniał o tym Wzrosła liczba Brazylijczyków Jeśli chodzi o ostatni rok.

Biznesmen ten potwierdził, że w pierwszych dniach gastronomia „działała lepiej”, natomiast hotele cztero- i pięciogwiazdkowe „trochę” poprawiły się w porównaniu do 2023 r. W porównaniu z sezonem 2017 „ludzi jest więcej”, ale „wydają”, powiedział.

Te spostrzeżenia zostaną potwierdzone (lub nie), gdy Mentor opublikuje oficjalne dane liczbowe za sezon, co zwykle ma miejsce po Tygodniu Turystyki.

Plaża Rybaków w Punta del Diablo, Rocha (Urugwaj) (@alejoumpierrez)

Tymczasem w Rocha ruch „nagle osłabł” po 7 stycznia – powiedział urugwajskiej gazecie przedstawiciel administracji Izby Nieruchomości, Ricardo Pereira.

„Brazylijczycy praktycznie zniknęli, zostało ich bardzo niewielu. Odnotowano także niedobór Argentyńczyków. Nie było publiczności, która zrekompensowałaby tę stratę. „Od lat ta liczba spada, a lokalna publiczność tego nie rekompensuje przyjazdem na kilka dni i tym, że spędzają lato z zespołami z wymiany” – powiedział Pereira.

Szef Izba Turystyki UrugwajuMarina Cantera, docenia szukać To, co lubią niektóre kierunki Gołąb (Rocha) i Piriapolis Maldonado dotkliwiej odczuje brak argentyńskiej klasy średniej, która zwykle o tej porze roku odwiedza te kurorty.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *