Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Współpracujący z GACH Arturo Privé skrytykował prezydenta, Luisa Lacalle Poe, za to, że jest daleki od „najniebezpieczniejszego” schorzenia w kraju i że taką cenę zapłacą służby medyczne i Urugwaj. Jako pacjenci.

Byłem w dużej liczbie łóżek, co jest innego rodzaju pacjentami, którzy potrzebują więcej pracy, na oddziale intensywnej terapii przez dłuższy okres, więc rządowa strategia dodawania miejsc nie jest wystarczająca.

„Szybkość infekcji i pojawienie się niebezpiecznych pacjentów jest znacznie szybsza niż zdolność do integracji rodziny” – powiedział ekspert.

Dla specjalisty prawdziwym problemem jest rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w społeczności, co stanowi wyzwanie dla medycyny w kwietniu i maju, ponieważ „wielu Urugwajczyków umrze na tej drodze” – powiedział.

Ze swojej strony dyrektor Institut Pasteur de Montevideo, Carlos Batiana, wyraził ubolewanie z powodu faktu, że 50 procent zgonów w Urugwaju jest po raz pierwszy spowodowanych wirusem Covid-19 i przy ograniczonych środkach zalecanych przez Prezydent powiedział: Nie będzie już więcej kontroli epidemii.

Wyraził zaniepokojenie wysokim wskaźnikiem obłożenia ITC i średnią śmiercią 90 osób dziennie i chociaż zdawał sobie sprawę ze znaczenia procesu szczepień przeciwko szczepieniom, ostrzegał przed zwiększaniem zaufania, które ogranicza zabezpieczenia społeczne.

Nie zgodził się z oczekiwaniami gubernatora, że ​​do maja zacznie się zmniejszać liczba spraw, a wrzesień i październik wydawały się bliższe.

Urugwaj znalazł się na liście dziesięciu krajów na świecie z największą liczbą nowych zgonów spowodowanych przez Covid-19 na milion mieszkańców, w tym przypadku 10,57, i drugim najgorszym wskaźnikiem w Ameryce, po Brazylii.

Pokój / godz

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *