Urzędnik z Miami Beach przejrzał raport, w którym odnotowano uszkodzenia strukturalne budynku Champlain Towers.

Urzędnik z Miami Beach przejrzał raport, w którym odnotowano uszkodzenia strukturalne budynku Champlain Towers.

Władze USA zweryfikowały to za pośrednictwem e-maili Były urzędnik z Surfside Township, w plaża Miami, w sprawie doniesienia, że ​​budynek Champlain Towers doznał uszkodzeń konstrukcyjnych, Miesiąc później odpowiedział, że nieruchomość jest „w bardzo dobrym stanie”.

Wspomniany raport został zrealizowany w październiku 2018 roku przez firmę doradczą Znalazłem liczne pęknięcia i okruchy w kolumnach, belkach i ścianach parkingu kondominium ze zniszczonego budynku, w zależności NPR Weryfikację można przeprowadzić podczas dostępu do dokumentacji firmy.

Jak zapisano w ewidencji, Urzędnik wydziału Budynki Nazywa się Ross Prieto otrzymał raport, Miesiąc później odpowiedział: „Budynek wydaje się być w bardzo dobrym stanie”. Prieto opuścił urząd w 2020 roku.

Chociaż raport inżyniera Franka Morabito nie ostrzegał o możliwości zawalenia się, Porozmawiaj o potrzebie naprawy Dążąc do „zachowania integralności konstrukcyjnej” budynku i jego 136 jednostek, wzmiankowany Portal Argentyna Infobae.

Zamiast bić na alarm, Prieto pochwalił osoby odpowiedzialne za miejsce: „Ten konkretny budynek nie ma rozpocząć recenzji na swoje 40. urodziny do 2021 r., ale zdecydowali się rozpocząć ten proces wcześnie, co gorąco popieram i mam nadzieję, że trend ten rozprzestrzeni się wraz z innymi nieruchomościami”.

Koniec tego tygodnia Prieto ogłosić do gazety Miami Herald Dla tych, którzy nie pamiętali, że widzieli raport, który identyfikuje problemy pod pokładem basenu i „pogorszenie stanu betonu” na podziemnym parkingu apartamentu nad oceanem.

Komisarz ds. surfingu Eliana Salzhauer przyznała, że ​​jaskini można było zapobiec po ostrzeżeniu raportu. „Niepokojące jest oglądanie tych dokumentów, ponieważ rada budowlana wyraźnie zdała sobie sprawę, że są problemy i wydawało się, że nie zostały one rozwiązane” – powiedział. według New York Times.

w międzyczasie, Liczba ofiar śmiertelnych po upadku majątku w poniedziałek wzrosła do 10, Zgłoszono na konferencji prasowej burmistrza hrabstwa Miami-DadeA Daniela Levine Cava, która też to powiedziała Liczba zaginionych została ustalona na 151.

Przyczyny zawalenia się budynku nie są jeszcze znane na pewno. Gerardo Feldman, argentyński architekt mieszkający na Florydzie, powiedział mediom Infobae Że „to widać nadchodzi”.

Według architekta kilka lat temu brał udział w wystawie Znajdź inny budynek, prawdopodobnie taki jak Champlain Towers, zbudowany kilkadziesiąt lat temu z „piaskiem na plaży”.

„To psuje całe żelazo i znika. Zdarza się to często w budynkach przy plaży (…) w przeszłości w latach 60. i 70. widzieli piasek na plaży i używali go w budownictwie. Ten piasek ma dużo soli , a beton pozostaje bez żelaza, jakbym nie miał kości.”

Shimon Wodwinsky, profesor na Wydziale Ziemi i Środowiska na Florida International University Florida, stwierdził, że budynek, który został wybudowany w 1981 roku na zrekultywowanych mokradłach, był niestabilny przez rok.

Badanie przeprowadzone przez badacza w 2020 r. ostrzegało, że basen opadał w zastraszającym tempie od lat 90. i zauważył, że w tamtych latach opadał w tempie około 2 mm rocznie, ale tonięcie mogło spowolnić lub przyspieszyć od tego czasu.

„Widzieliśmy, że ten budynek ma jakiś niezwykły ruch” – przyznał Wdownski USA dziś.

W ostatnich latach Wdowiński i jego zespół osiągnęli sukces Które części Miami toną?, głównie dla Określ, gdzie wzrost poziomu morza i powodzie mogą mieć największy wpływ.

Dane zebrane w latach 1993-1999 wykazały, że większość miasta nie była znacząco zanurzona, z wyjątkiem kilku gorących punktów w okolicy, głównie w Zachodnim Miami, gdzie wysokość jest niższa. „Poziom lądowania w mieszkaniu Champlaina był niezwykłypowiedział badacz z Florida International University.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *