US Coast Guard zwróciło 14 Kubańczyków przechwyconych u wybrzeży Bahamów

US Coast Guard zwróciło 14 Kubańczyków przechwyconych u wybrzeży Bahamów

Straż Przybrzeżna USA w czwartek repatriowała 14 kubańskich imigrantów, którzy próbowali nielegalnie dostać się do kraju na niebezpiecznej łodzi i zostali przechwyceni u wybrzeży Bahamów. wzmiankowany Instytut.

Przechwycenie nastąpiło w zeszły wtorek, kiedy samolot zwiadowczy Straży Przybrzeżnej zgłosił do Stacji Marynarki Wojennej Key West „wiejską tratwę z 14 osobami na pokładzie” 26 mil (41 km) na południowy wschód od Cayo Anguilla.

14 Kubańczyków zostało przeniesionych do Kati w celu repatriacji w czwartek, podczas gdy wzrost liczby przechwytywań i powrotów drogą morską utrzymuje się w porównaniu do 2020 i 2019 roku.

Mario Gil, oficer łącznikowy Straży Przybrzeżnej, ostrzegł marynarzy, aby „zgłaszali każdy potencjalny lot migrantów, aby zapobiec żeglowaniu na statku niezdatnym do żeglugi, co może spowodować utratę życia”. Utrata życia na morzu.

“Żeglowanie statkiem niezdatnym do żeglugi jest niebezpieczne i może prowadzić do utraty życia”

Od 1 października 2020 r. Straż Przybrzeżna przechwyciła 595 Kubańczyków na morzu w porównaniu do 49 przechwyconych rok temu.

W zeszły wtorek kolejna grupa 27 kubańskich flisaków Wrócił na wyspę po dwóch przechwyceniach w Florida Keys. Straż Przybrzeżna stwierdziła, że ​​wszyscy migranci są „zdrowi”.

Drzwi dla Kubańczyków bez legalnego pozwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych były otwarte do 12 stycznia 2017 r., kiedy ówczesny prezydent Barack Obama wycofał ich zasiłki imigracyjne, znosząc dekretem wykonawczym politykę suchych i mokrych stóp, która pozwalała na ich tymczasowe zezwolenie. Ci, którzy przyszli na plażę.

Od tego czasu Kubańczycy, którzy nielegalnie wjeżdżają do Stanów Zjednoczonych, nie mają zezwolenia na pobyt czasowy, a jeśli zwrócą się o azyl polityczny, będą musieli wystąpić o to na takich samych warunkach, jak inni imigranci.

Administracja Bidena zapytała w połowie lipca Kubańczycy i Haitańczycy Nie ryzykują życia, próbując nieregularnie wjechać do Stanów Zjednoczonych z morza i ostrzegają, że nie zostaną wpuszczeni.

Po kryzysach na Kubie i Haiti minister bezpieczeństwa narodowego Alejandro Mallorcas potwierdził, że migranci próbujący „nielegalnie” przedostać się do Stanów Zjednoczonych będą nadal przechwytywani i podkreślił, że operacje w Cieśninie Florydzkiej i na Morzu Karaibskim. “Pozostaje taki sam.”

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla głębię Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *