USA: Republikańscy prokuratorzy kwestionują wygaśnięcie tytułu 42

En la frontera sur. Foto: U.S. News.com

Prokuratorzy z Arizony, Luizjany i Missouri wzywają do wydania nakazu zakończenia Title 42, polityki wprowadzonej przez administrację Trumpa w marcu 2020 r. w odpowiedzi na pandemię COVID-19, która umożliwia szybkie usuwanie imigrantów z granicy.

„Ten pozew stanowi wyzwanie dla nadchodzącej katastrofy: nagłego usunięcia pojedynczego zaworu bezpieczeństwa, zapobiegającego przekształceniu katastrofalnej polityki granicznej tej administracji w całkowitą katastrofę”, mówi pozew.

„Chcemy uniemożliwić administracji Bidena cofnięcie tytułu 42, ponieważ może to być jedna z najgłupszych decyzji tej administracji, a oni zrobili wiele głupich rzeczy” – powiedział w poniedziałek rano prokurator generalny Arizony Mark Brnovich w Fox and Friends. ».

Administracja Bidena ogłosiła w zeszły piątek, że anuluje zamówienie, pomimo obaw przed masową falą imigracji w nadchodzących miesiącach.

W lutym 55% z ponad 164 000 migrantów znalezionych na granicy zostało wydalonych na mocy nakazu.

„Po rozważeniu obecnych warunków zdrowia publicznego i zwiększonej dostępności narzędzi do zwalczania COVID-19 (takich jak wysoce skuteczne szczepionki i leczenie), dyrektor Centrum Kontroli Chorób (CDC) postanowił nakazać zawieszenie prawa do przyjmowania imigranci do Stanów Zjednoczonych” – ogłosiło w oświadczeniu Centers for Disease Control and Prevention.

Administracja Bidena zawiesi sekcję 42 w maju

Działacze lewicowi i demokratyczni od miesięcy wzywają administrację Bidena do zakończenia sprawy, twierdząc, że jest ona surowa i zabrania imigrantom należytego procesu.

Ale Republikanie, wraz z niektórymi Demokratami, ostrzegają, że zepchnie więcej imigrantów do granicy.

Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych Alejandro Mallorcas potwierdził w piątek, że „wdrożył kompleksową, ogólnorządową strategię zarządzania wszelkim potencjalnym wzrostem liczby imigrantów na naszych granicach”. „Pracujemy nad zwiększeniem naszej zdolności do rozpatrywania nowo przybyłych, oceny wniosków o azyl i szybkiego odrzucania tych, którzy nie kwalifikują się do ochrony” – powiedział w oświadczeniu.

„W razie potrzeby zwiększymy personel i zasoby. Przesunęliśmy już ponad 600 funkcjonariuszy organów ścigania na granicy. Skierujemy przemytników i niektórych przekraczających granice do ścigania karnego. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy wdrożymy dodatkowy odpowiedni COVID -19 środków, w tym zwiększenie naszego programu szczepień.

Pozew z tych republikańskich stanów argumentuje, że wypowiedzenie tytułu 42 przez administrację Bidena jest nie tylko złą polityką, ale także „arbitralną i kapryśną”.

W pozwie złożonym w Sądzie Okręgowym w Luizjanie zarzuca się, że administracja nie rozliczyła się i nie rozliczyła kosztów poniesionych przez stany. Zwrócili uwagę na „rosnące koszty opieki zdrowotnej cudzoziemców z COVID-19 oraz rosnące koszty nielegalnej imigracji spowodowane nakazem zakończenia pracy, a także obecność znacznie większej liczby cudzoziemców uzależnionych od wniosków ubiegających się o azyl nakłanianych do wjazdu do Stanów Zjednoczonych z powodu nakazu wypowiedzenia.”

„Chociaż trudno jest określić ilościowo najbardziej nieodpowiedzialne działania, które prezydent Biden podjął od czasu objęcia urzędu, uchylenie tytułu 42 z pewnością istnieje” – powiedział Brnovich w oświadczeniu. To absurdalnie zła decyzja, zła dla stanów granicznych i społeczności amerykańskich w całym kraju. Lekkomyślne samozadowolenie tej administracji wobec radykalnej i całkowicie lewicowej rezygnacji z odpowiedzialności za bezpieczeństwo publiczne nie może trwać dalej”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.