Ustanowił rekord dwóch milionów sprzedanych książek

Ustanowił rekord dwóch milionów sprzedanych książek

Pisarz Javiera Castillo Znowu to zrobił: bestseller z każdą swoją książką, może się już pochwalić rekordem sprzedaży w postaci dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy swojej najnowszej powieści, „Śnieżna dziewczyna”. ręka w rękę netflix, O tym samym tytule i oparty na powieści na podium z największą oglądalnością, Castillo wchodzi również na rynek międzynarodowy: „The Snow Girl” właśnie została opublikowana w języku angielskim, a „The Snow Girl”Gra duszaUczyni to 26 czerwca, po sukcesie pierwszego z nich, kiedy został zaadaptowany na serial przez platformę Netflix.


Wydawnictwo Castillo, Suma de Letras, opublikowało w formie e-booka, oprócz wersji drukowanej i audiobooka, anglojęzyczny bestseller La chica de nieve, The Snow Girl.

Ze swojej strony 26 czerwca przyjdzie kolej na „El juego del alma” („Gra dusz”) we wszystkich formatach (papier, e-booki, audiobooki). Oba tytuły zostaną opublikowane w wydawnictwie Kolekcja książek Penguin Random House.

„Publikowanie w Stanach Zjednoczonych jest jednym z tych kroków, które są prawie niemożliwe dla europejskich pisarzy” – powiedział autor – „a robienie tego z Mirren, postacią dla mnie najbardziej osobistą, nie mogło mnie bardziej ekscytować”.


Prace Castillo zostały przetłumaczone na 18 języków i były już dystrybuowane we Francji, Włoszech, Holandii, Rosji, Portugalii, Polsce, Turcji, Czechach, Korei, Ukrainie, Rumunii, Słowenii, Węgrzech, Serbii, Iranie, Macedonii i na Słowacji jak również we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej.

Tej wiosny The Snow Girl (La Petite Fille sous la neige) została opublikowana we Francji wraz z Albin Michel Collection.

Wreszcie w Holandii wydawnictwo Meulenhoff Boekerij, które publikuje takich autorów jak m.in Stephena Kinga czy Michaela Connelly’ego, Właśnie opublikował „Dziewczynę ze śniegu” pod tytułem „Sprawa Templetona”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *