Ustawodawca widzi prezydenta Ekwadoru na skrzyżowaniu Pandora Papers

Etiopia krytykuje „ingerencję” krajów arabskich w spór o tamę na Nilu
Ta treść została opublikowana 10 października 2021 – 17:23

Quito, 10 października (EFE). Ekwadorska ustawodawca Paula Cabezas z opozycyjnej grupy Unión por la Esperanza (UNES) ostrzega przed „rozdrożem”, na którym znalazł się prezydent kraju, Guillermo Lasso, po skandalu z gazetą Pandora. , dotyczące posiadania rzekomych fortun w rajach podatkowych.

Cabezas zwrócił uwagę, że słaba obecność partii rządzącej w Zgromadzeniu Narodowym (Parlamencie) przyczyniła się również do pogłębienia rozdroża, na którym znajduje się prezydent, który został poddany śledztwu legislacyjnemu w sprawie afery.

Być może z tego powodu poseł prezydent Lasso powiedział w ostatnich dniach, że jest twardy wobec Zgromadzenia Narodowego, które określił jako „leniwe” i „bezradne”, po tym, jak nie zaakceptował projektu gospodarczego rządu, który został przywrócony przez Zgromadzenie. Aby władza wykonawcza zawierała błędy w swojej prezentacji.

Powołał się na projekt ustawy „tworzenie możliwości”, która obejmuje reformy podatkowe, pracownicze i inwestycyjne, którą można ponownie skierować do ustawodawcy w przypadku „skorygowania” uwag odnotowanych przez rozpatrującą go komisję sejmową.

W przypadku tego typu projektów, jak powiedział prawodawca, Lasso wydaje się „próbować sprzedawać dym” i najwyraźniej „obarczać stowarzyszenie odpowiedzialnością” za rzekome utrudnianie rządowych propozycji.

Cabezas podejrzewał też, że prezydent prywatnie zadzwonił do szefa sejmowej komisji nadzorczej Fernando Villavicencio, by to on mógł prowadzić śledztwo w sprawie afery.

Według ustawodawcy Villavicencio przyznał, że miał poparcie gubernatora do kierowania komisją inspekcyjną, co rzekomo unieważnia w sprawie, ponieważ nie dawał gwarancji na niezależne śledztwo.

Z tego powodu, powiedział Cabezas, plenum Zgromadzenia Narodowego w ubiegły czwartek upoważniło Komisję Gwarancji Konstytucyjnych do wszczęcia formalnego śledztwa w sprawie dokumentów Bandury.

Jeśli śledztwo ostatecznie wykaże, że Lasso unikał podatków lub przekazywał swoje „zagraniczne” firmy swoim krewnym, sytuacja może prowadzić do różnych scenariuszy politycznych, w tym do ewentualnego nałożenia cenzury i impeachmentu lub rezygnacji prezydenta.

Cabezas zauważył, że są to „jedyne możliwości”, ponieważ najpierw trzeba przeprowadzić śledztwo.

Ustawodawca stwierdził, że należy uznać, iż wizerunek Lassa został przez aferę „osłabiony” i z tego powodu na stół dyskusyjny postawiono nawet tzw. „krzyżową śmierć”, zgodnie z którą rząd mógł rozwiązać radę . Zgromadzenie i wezwanie do wyborów.

Pamięta, że ​​wyjście „być może dla niego” mogło oznaczać „krzyżową śmierć”, ale ta alternatywa mogła zostać wdrożona dopiero rok po rozpoczęciu mandatu, podczas gdy Lasso był u władzy przez niecałe pięć miesięcy.

„Na tym rozdrożu on (Lasso) szuka przeciwnika”, powiedział Cabezas, więc próbował „osłabić Izbę” po tym, jak zauważył, że pragnieniem ustawodawcy było wykonanie swojej części bez wdawania się w walkę o władzę bez powodu.

„On (Lasso) może chcieć „wypadku kolejowego”, ale tak nie jest, ponieważ trwa konstytucyjna i demokratyczna administracja, a śledztwo toczy się dalej” – powiedział członek Rady. EFE

fa / DMT

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *