Uwagę zwraca konsultacje w sprawie reformy wyborczej w Nikaragui – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Na posiedzeniach roboczych w środę, czwartek i piątek Specjalna Komisja Konstytucyjna ds. Wyborczych konsultowała się z 15 z 19 partii, które mają status prawny w kraju Ameryki Środkowej, powiedziała przedstawicielka Oxiliadora Martinez, przewodnicząca grupy parlamentarnej.

Martinez zapowiedział, że w następny poniedziałek przyjmie przedstawicieli partii opozycyjnych „ Obywatele na rzecz wolności i przywrócenia demokracji ” wraz z Camino Cristiano i regionalną Mosquitią Pawanca.

Orzekający ustawodawca FSLN uznał wkłady partii za bardzo ważne.

Podkreślił, że większość formacji politycznych wzięła udział w spotkaniu z komisją, która jest bardzo dobrze przygotowana, co na pewno ma dobre zdanie na temat reformy ordynacji wyborczej.

Wśród aspektów przytoczonych przez partie konsultacyjne Martinez wymienił utratę statusu prawnego przez tych, którzy uzyskali mniej niż cztery procent głosów w wyborach parlamentarnych 7 listopada, a także postęp w finansowaniu kampanii.

Realizując kolejne zadanie powierzone Komisji Nadzwyczajnej, parlamentarzysta oświadczył, że do tej pory otrzymał pięć propozycji kandydatów do wyboru dziesięciu sędziów – siedmiu właścicieli i trzech zastępców – do Naczelnej Rady Wyborczej.

Zwrócił uwagę, że dzień dwudziesty ósmy to termin składania takich propozycji, co dotyczy Prezydenta Rzeczypospolitej i posłów Zgromadzenia Narodowego.

Na początku tygodnia obchodzono Nikaraguański Dzień Sportu, a przy okazji dyrektor Instytutu Sportu Marlon Torres zwrócił uwagę na wart 114 milionów dolarów program inwestycyjny w infrastrukturę, który rząd wdroży w tej sferze społecznej w 2022 roku. Okres 2026.

agp / fgn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *