Użytkownicy TikTok twierdzą, że aplikacja „upiększa ich” bez konsultacji

Użytkownicy TikTok twierdzą, że aplikacja „upiększa ich” bez konsultacji

Wyobraź sobie: Mark Schiffelbein/AFP

Kilku użytkowników TikTok zauważyło, że popularna aplikacja wideo automatycznie wprowadzała zmiany na ich twarzach, co wydawało się być „filtrem piękna”, którego nigdy nie zażądali lub nie mogli wyłączyć.

Według recenzji RT Español, Tori Dawn jest jedną z tych, których to dotyczy, zdała sobie sprawę ze zmiany, gdy otworzyła aplikację i nakręciła wideo pod koniec maja. Szczęka odbita na ekranie była cieńsza i bardziej „kobieca” niż on, chociaż wydawało się, że wrócił do normy, kiedy machnął ręką przed kamerą, zasłaniając większą część twarzy. Poza tym jej skóra była trochę bardziej miękka niż w rzeczywistości.

Wydawało się, że obraz przeszedł przez upiększający filtr, którego zresztą nie można było wyłączyć: subtelnie sfeminizował twarz Dawn, która zazwyczaj nie wykorzystuje tych efektów. Twierdził w wywiadzie dla: „Moja twarz jest całkowicie androgyniczna i kocham moją szczękę” Przegląd technologii MITDodając, że jest to właśnie „jedna z niewielu rzeczy”, które lubi w swojej twarzy.

Chociaż filtry upiększające są teraz częścią życia online, zazwyczaj są oferowane jako opcja, dlatego Dawn i inne osoby, które zauważyły ​​ten dziwny efekt, są zdenerwowane.

„Nie czuję się komfortowo, robiąc filmy, ponieważ nie tak wyglądam i nie wiem, jak to naprawić”, narzekała, opowiadając o tym, co się z nią stało w filmie, który zebrał ponad 300 000 wyświetleń i został udostępniony przez inni użytkownicy, którzy widzą to samo. – Czy to jest powód, dla którego ostatnio wyglądam jak obcokrajowiec? Jeden z internautów skomentował, a inny zażądał: „Tik Tok: napraw to”.

według Przegląd technologii MITTakie filmy krążyły przez kilka dni pod koniec maja, kiedy wiele osób zastanawiało się, czy firma potajemnie testuje filtr upiększający na niektórych użytkownikach.

Sam autor artykułu sprawdził efekt, próbując nakręcić film: zapewnia, że ​​zmiana kształtu jego żuchwy była „oczywista”, a jego skóra też mogła „zachorować”. Konsultując się w tej sprawie ze swoimi współpracownikami i obserwatorami na Twitterze, doszedł do wniosku, że haker wydaje się mieć miejsce tylko na telefonach z Androidem

Następnie skontaktował się z TikTok i efekt ustał po dwóch dniach. Firma przyznała później w krótkim oświadczeniu, że wystąpił problem, ale został on rozwiązany, bez podawania dalszych szczegółów.

Amy New, doktorantka z University of Wisconsin, która bada psychologiczny wpływ filtrów upiększających, wyjaśnia, że ​​posiadanie ich w aplikacji niekoniecznie jest złą rzeczą, ale twierdzi, że projektanci mają obowiązek zastanowić się, jak i jak Użyj ich. . Wpłynie na tych, którzy go używają. Nawet jeśli jest to tymczasowy błąd, może mieć wpływ na sposób, w jaki ludzie postrzegają siebie, ostrzega.

(Z informacjami od RT hiszpański)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *