Vargas Llosa prosi Kiko Fujimori, aby powstrzymał Peru przed utratą wolności, tak jak Kuba i Wenezuela

Vargas Llosa prosi Kiko Fujimori, aby powstrzymał Peru przed utratą wolności, tak jak Kuba i Wenezuela

Pisarz Mario Vargas Llosa Zapytał Keiko FujimoriKandydat na prezydenta PeruI Uniemożliwienie temu krajowi utraty wolności, takiej jak Kuba i Wenezuela Ostatecznie, aby utworzyć lewicowy rząd Pedro Castillo.

„Myślę, że w tej chwili twoja sytuacja jest bardzo ważna, ponieważ stoisz przed nią Przeciwnik może zakończyć wolność Peru. Myślę, że to od ciebie zależy, a my, Peruwiańczycy, jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby wygraliście uczciwie wybory i spędzili pięć lat u władzy, próbując zrobić coś dobrego dla Peruwiańczyków ”- powiedział Vargas Llosa.

“Musi być Uratował nasz kraj z To duże ryzyko Wpadają w ręce Integracja. Widzimy to w WenezuelaNa Kubie tragiczne przypadki krajów, które utraciły wolność I to przez lata Nie rozwijaj się. Dzisiejsza Kuba jest znacznie biedniejsza Dzień w dzień, niż to było 60 lat temu, kiedy się zaczęło Castro. Wenezuela Jest dzisiaj tak biednie Będąc jednym z najbogatszych krajów, nie tylko z Ameryka Łacińska Ale ze świata. Nie możemy na to pozwolić Peru”Jak twierdził.

Plik Nagroda Nobla w dziedzinie literatury Dodał, że „Peru jest pełne dobrobytu i bogactwaTo bogactwo należy wykorzystać do pracy w środowisku wolności, które jest tym, co najbardziej stymuluje rozwój i postęp ”.

Vargas Llosa życzył powodzenia Kiko FujimoriZa co pisarz podziękował za wsparcie. Kandydat na prezydenta powiedział o Fuerza Popular: „To prawda, że ​​w naszym kraju jest bogactwo, ale niestety nie zostało ono dobrze rozdzielone. Mam nadzieję, że to ogromna odpowiedzialność, którą poniesiecie”.

Kiko Fujimori prawie się podzielił Forum iberoamerykańskie: wyzwania dla wolności, Zorganizowane przez Fundacja Freedom International (FIL)Co lub co Krzesła Mario Vargas Llosa.

Polityka głosiła, że ​​będzie „ściśle szanować” demokrację i „niezależność władz” w kraju Peru.

Keiko Fujimori jest przedmiotem śledztwa w sprawie rzekomego prania pieniędzy i przestępstw zorganizowanych przez organizacje przestępcze w sprawie Odebrecht. W marcu 2021 r. Prokurator José Domingo Perez, ze specjalnego zespołu Lava Jato, zakończył dochodzenie w sprawie domniemanego wkładu w kampanię firmy brazylijskiej i Poprosił o 30 lat i dziesięć miesięcy rzeczywistego pozbawienia wolności O obecnym kandydacie na prezydenta donosiły lokalne media handel.

Według symulacji przeprowadzonej przez Ipsos Peru dla América Televisión, Pedro Castillo otrzymałby 52,6% poprawnych głosów, Podczas Kiko Fujimori osiągnie 47,4%I Dodany Wspomniane źródło.

Plik Druga runda podnieść Nowy rząd Peru obraduje w niedzielę 6 czerwca.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *