Vargas Llosa prosi Kiko Fujimori, aby powstrzymał Peru przed utratą wolności, tak jak Kuba i Wenezuela

Vargas Llosa prosi Kiko Fujimori, aby powstrzymał Peru przed utratą wolności, tak jak Kuba i Wenezuela

Pisarz Mario Vargas Llosa Zapytał Keiko FujimoriKandydat na prezydenta PeruI Uniemożliwienie temu krajowi utraty wolności, takiej jak Kuba i Wenezuela Ostatecznie, aby utworzyć lewicowy rząd Pedro Castillo.

„Myślę, że w tej chwili twoja sytuacja jest bardzo ważna, ponieważ stoisz przed nią Przeciwnik może zakończyć wolność Peru. Myślę, że to od ciebie zależy, a my, Peruwiańczycy, jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby wygraliście uczciwie wybory i spędzili pięć lat u władzy, próbując zrobić coś dobrego dla Peruwiańczyków ”- powiedział Vargas Llosa.

„Musi być Uratował nasz kraj z To duże ryzyko Wpadają w ręce Integracja. Widzimy to w WenezuelaNa Kubie tragiczne przypadki krajów, które utraciły wolność I to przez lata Nie rozwijaj się. Dzisiejsza Kuba jest znacznie biedniejsza Dzień w dzień, niż to było 60 lat temu, kiedy się zaczęło Castro. Wenezuela Jest dzisiaj tak biednie Będąc jednym z najbogatszych krajów, nie tylko z Ameryka Łacińska Ale ze świata. Nie możemy na to pozwolić Peru”Jak twierdził.

Plik Nagroda Nobla w dziedzinie literatury Dodał, że „Peru jest pełne dobrobytu i bogactwaTo bogactwo należy wykorzystać do pracy w środowisku wolności, które jest tym, co najbardziej stymuluje rozwój i postęp ”.

Vargas Llosa życzył powodzenia Kiko FujimoriZa co pisarz podziękował za wsparcie. Kandydat na prezydenta powiedział o Fuerza Popular: „To prawda, że ​​w naszym kraju jest bogactwo, ale niestety nie zostało ono dobrze rozdzielone. Mam nadzieję, że to ogromna odpowiedzialność, którą poniesiecie”.

Kiko Fujimori prawie się podzielił Forum iberoamerykańskie: wyzwania dla wolności, Zorganizowane przez Fundacja Freedom International (FIL)Co lub co Krzesła Mario Vargas Llosa.

Polityka głosiła, że ​​będzie „ściśle szanować” demokrację i „niezależność władz” w kraju Peru.

Keiko Fujimori jest przedmiotem śledztwa w sprawie rzekomego prania pieniędzy i przestępstw zorganizowanych przez organizacje przestępcze w sprawie Odebrecht. W marcu 2021 r. Prokurator José Domingo Perez, ze specjalnego zespołu Lava Jato, zakończył dochodzenie w sprawie domniemanego wkładu w kampanię firmy brazylijskiej i Poprosił o 30 lat i dziesięć miesięcy rzeczywistego pozbawienia wolności O obecnym kandydacie na prezydenta donosiły lokalne media handel.

Według symulacji przeprowadzonej przez Ipsos Peru dla América Televisión, Pedro Castillo otrzymałby 52,6% poprawnych głosów, Podczas Kiko Fujimori osiągnie 47,4%I Dodany Wspomniane źródło.

Plik Druga runda podnieść Nowy rząd Peru obraduje w niedzielę 6 czerwca.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *