Von der Leyen ostrzega Polskę i Węgry, że pieniądze muszą respektować rządy prawa

Von der Leyen ostrzega Polskę i Węgry Że „każdy grosz Europy” musi respektować rządy prawa. Szef Komisji Europejskiej ostrzegł w poniedziałek oba rządy, że jest to „decydujący” moment dla ożywienia bloku. Na konferencji poświęconej budżetowi grupy Niemki podkreśliły, że związek inwestuje „więcej niż kiedykolwiek”. promować „zbiorowe odzyskiwanie” Dlatego należy „szczególnie zadbać o prawidłowe i efektywne wykorzystanie środków”.

„Musimy upewnić się, że każde euro i każdy grosz jest wydawany zgodnie z jego przeznaczeniem Zgodnie z zasadami praworządności. Jest nie tylko ważnym elementem naszych gospodarek, ale także buduje zaufanie inwestorów i przedsiębiorstw w tym krytycznym czasie – powiedział, nie wymieniając konkretnie Warszawy i Budapesztu.


Von der Leyen zauważyła, że ​​blok ma teraz mechanizm, dzięki któremu może zawiesić wypłatę pomocy europejskiej, z budżetu i z Funduszu Naprawy, Kraj, który naruszył zasady praworządności.

Kryzys z Polską i Węgrami

Chociaż taka możliwość istnieje od 1 stycznia zeszłego roku, Zarząd Wspólnoty obecnie sprzeciwia się rozpoczęciu procesu i został pozwany przez Parlament Europejski o opóźnienie procesu. Argumentem Brukseli jest to, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TUE) Musi jeszcze zdecydować o legalności mechanizmu, który nastąpił po apelacjach Polski i Węgier.

W tym kontekście Von der Leyen stwierdziła, że ​​przyszłe orzeczenie sądu luksemburskiego w tej sprawie Przejrzystość dla wszystkich Ponieważ „inwestycje, które pozwalają najlepszym z nas mieć lepszą przyszłość, nie mogą zniknąć ukrytymi kanałami”.

W tym ostatnim oświadczeniu przewodniczący Komisji Europejskiej odnosi się do: Tak zwane „bliźniacze przejścia”, środowiskowym i cyfrowym, przy czym duża część wysiłków przewidzianych w budżecie UE do 2027 r. (ponad 1 bln EUR) oraz funduszu naprawczego w wysokości 806 000 mln są skoncentrowane.

Rzeczywiście, w połączeniu ze Szczytem Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych w Glasgow (COP26), Von der Leyen podniósł niezbędne inwestycje do 470 000 milionów euro rocznie. aż masa osiągnie uzgodnione cele klimatyczne do 2030 roku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *