Von der Leyen wzywa kraje UE do podjęcia szybkich działań w obliczu kryzysów energetycznych

Ta treść została opublikowana 20 października 2021 – 09:51

Strasburg (Francja), 20 października (EFE). – Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekonywała w środę rządy państw UE, że najlepszym sposobem na złagodzenie skutków kryzysu są ceny energii. W wrażliwych rodzinach i małych firmach są szybkie środki, takie jak pomoc państwa lub obniżki podatków.

W debacie w Parlamencie Europejskim na temat porządku obrad szczytu przywódców w czwartek i piątek w Brukseli von der Leyen krótko odniosła się do sytuacji w Polsce, która zarzeka się, że wkradnie się na listę spotkań, mimo że oficjalnie nie ma jej na liście. . Tematy do omówienia, choć dużą część swojego wystąpienia na agendzie Leaders Summit poświęcił kryzysowi cen energii.

Kwestia ta zostanie podjęta na wniosek Hiszpanii w obliczu rekordowej eskalacji cen i tam, gdzie rząd Pedro Sancheza wraz z Francją, Grecją, Czechami czy Rumunią domagają się od UE podjęcia nadzwyczajnych działań w sprawie gazu i niedobory energii elektrycznej.

Aby złagodzić sytuację rodzin w trudnej sytuacji, Niemcy nalegali, aby kraje europejskie mogły wdrożyć pomoc rządową lub obniżki podatków związane z rachunkiem za energię elektryczną, szybkie środki, które „wdrożyło już dwadzieścia państw członkowskich”.

Tymczasem w perspektywie średnio- i długoterminowej komisja rozważa środki, takie jak stworzenie międzynarodowej strategii energetycznej, aby pomóc rządom w dywersyfikacji dostawców. Poprawią również monitorowanie rynków gazu i węgla, przeprowadzą przegląd rynku energii elektrycznej, stworzą testy warunków skrajnych, aby lepiej przygotować się na kryzysy i przyspieszyć inwestycje w odnawialne źródła energii.

Von der Leyen wyjaśniła, że ​​odpowiedzią na kryzys jest „dywersyfikacja dostawców, zachowanie gazu ziemnego jako paliwa przejściowego i przyspieszenie przejścia na czystą energię”, która jest znacznie tańsza niż paliwa kopalne.

Jeśli chodzi o resztę agendy szczytu, wyjaśnił, że zwrócą uwagę na postęp epidemii w tygodniu, w którym Unia Europejska osiągnęła miliard dawek szczepionek wyeksportowanych do 150 krajów.

W tym sensie słoweński minister spraw zagranicznych Anze Lugar (którego kraj sprawuje przewodnictwo w radzie co sześć miesięcy) dał jasno do zrozumienia, że ​​przywódcy dokonają przeglądu możliwych do wdrożenia środków dotyczących dezinformacji na temat wirusa Corona i będą dążyć do dalszych koordynację we właściwym czasie. O swobodę przemieszczania się i ograniczenia podróży do Unii Europejskiej.

Na liście szczytów znajdzie się także zewnętrzny wymiar migracji, transformacja cyfrowa, stosunki zewnętrzne UE czy zbliżający się szczyt klimatyczny ONZ w Glasgow. EFE

lzu / kot / ah

(Więcej informacji o Unii Europejskiej można znaleźć na euroefe.euractiv.es)

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *