W Barinas rozpoczyna się głosowanie na nowego gubernatora

W Barinas rozpoczyna się głosowanie na nowego gubernatora

Od 7 stycznia zeszłego roku Narodowa Rada Wyborcza zainstalowała w Barinas sto procent miesięcy wyborczych. Zdjęcie: cneesvzla.

Lokale wyborcze w wenezuelskim stanie Barinas otworzyły swoje drzwi w niedzielę o 06:00 (czasu lokalnego), aby wybrać nowego gubernatora tego regionu.

Do wyborów regionalnych wezwano około 607 000 osób, co wzbudziło szczególne zainteresowanie w kraju Ameryki Południowej, jako podmiotu Barinas, w którym urodził się przywódca rewolucji boliwariańskiej Hugo Chavez.

Dyrektor Biura Regionalnego Krajowej Rady Wyborczej Denis Perez poinformował, że 961 lokali wyborczych, którym umożliwiono organizację wydarzenia wyborczego 9 stycznia, zainstalowano z odpowiednią kadrą kierowniczą.

Urzędnik zwrócił uwagę, że w poprzednich dniach cały sprzęt technologiczny był weryfikowany w 543 dopuszczonych do wyborów regionalnych lokalach wyborczych.

Peres podkreślił również wspólną pracę podjętą przez odpowiednie instytucje w celu zapewnienia powodzenia procesu wyborczego, wzywając jednocześnie obywateli do wyjścia i głosowania w atmosferze pokoju i uprzejmości.

Zgodnie z kartą do głosowania wydaną przez Narodową Radę Wyborczą, wyborcy muszą wybierać spośród siedmiu kandydatów na gubernatora, a wśród nich wielkiego kandydata na bieguna narodowego Simona Bolivara (GPPSB), Jorge Arizę, Sergio Garrido, wspieranych przez tzw. Claudio Fermin, kandydat niektórych partii Sojuszu Demokratycznego.

Ponowny wybór gubernatora Barinas odbywa się 9 stycznia po decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu wyników wyborów na to stanowisko rządowe, które odbyły się 21 listopada ubiegłego roku, kiedy to stwierdzono nieprawidłowości. w eksploatacji.

(pochodzi z Telesur)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *