W Brazylii wystąpili o tymczasowe aresztowanie Bolsonaro za różne przestępstwa

W Brazylii wystąpili o tymczasowe aresztowanie Bolsonaro za różne przestępstwa

Według Reale Jr. Istnieje realna możliwość, że Bolsonaro może być w stanie luźnych i ruchomych dowodów.

Twierdził, że pewne elementy tymczasowego aresztowania występują, ponieważ „uzasadnione jest uniemożliwienie w tym przypadku sprawcy ingerencji w celu uniknięcia uzyskania dowodu”.

Sam fakt odkupienia drogiego zegarka, „który utrudnia prowadzenie dowodów, bez cienia wątpliwości uzasadnia zastosowanie aresztu prewencyjnego” – wyjaśnił portalowi UOL prawnik.

Tymczasem parlamentarzysta Ruggiero Correa zażądał zatrzymania paszportu byłego prezydenta, co byłoby „konieczne, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Bolsonaro wykorzystał struktury państwowe do przekierowywania przedmiotów o dużej wartości”.

Biżuteria, broń i kamienie szlachetne, prezenty od władz międzynarodowych dla rządu Brazylii, były celem nielegalnego handlu i sprzedaży przez osoby bliskie Bolsonaro, takie jak były asystent organizatora Mauro Cid, który jest obecnie w areszcie, w imieniu jego rodzina.

Correia i inni prawodawcy dostrzegają wyraźne oznaki, że wartości uzyskane ze sprzedaży zegarków Rolex i innych ruchów posłużyły jako źródło finansowania nielegalnego zamachu stanu z 8 stycznia przeciwko kwaterze głównej trzech mocarstw w Brasílii. Wzbogacić byłego prezydenta.

Policja federalna wskazała również na sprzedaż „kilku nowych klejnotów”, o których nie wspomniano w poprzednich dochodzeniach.

Ta agencja ścigania prowadzi dochodzenie w sprawie kierowania towarów o dużej wartości do Stanów Zjednoczonych w celu licytacji i późniejszego nielegalnego wzbogacenia się. List od sędziego Alexandre de Moraes z Sądu Najwyższego stwierdza, że ​​„zasoby rzeczowe zostaną następnie przesłane do Jaira Messiasa Bolsonaro, celowo unikając przechodzenia przez mechanizmy nadzoru i oficjalny system finansowy, być może w celu uniknięcia monitorowania przez odpowiednie władze. ” Rząd federalny zezwolił na ten proces.

Portal Rede Brasil Atual wskazuje, że areszt prewencyjny jest środkiem zapobiegawczym przewidzianym w brazylijskim Kodeksie postępowania karnego, mającym na celu zapewnienie skuteczności postępowania karnego, uniemożliwienie oskarżonemu ingerowania w śledztwo, utrudniania składania zeznań, ucieczki lub popełnienia nowa zbrodnia. zbrodnie.

jha/ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *