W Chinach kończy się Międzynarodowe Forum Współpracy Transhimalajskiej

W Chinach kończy się Międzynarodowe Forum Współpracy Transhimalajskiej

Pod hasłem „Promowanie harmonii między ludźmi i przyrodą oraz dzielenie się owocami współpracy i rozwoju” w forum uczestniczyli przedstawiciele ponad 40 krajów, regionów i organizacji międzynarodowych z Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w południowo-zachodnich Chinach.

Wang zauważył, że kraje otaczające Himalaje są ze sobą powiązane geograficznie, mają podobne kultury i mają wspólne przeznaczenie, dlatego zasugerował, aby w regionie panowała wzajemny szacunek i zaufanie.

Zdaniem ministra dyplomatycznego azjatycki gigant odgrywa ważną rolę w promowaniu stabilności gospodarczej, rozwoju społecznego i ochrony środowiska w regionie Tybetu.

Minister spraw zagranicznych wezwał do podjęcia wysiłków na rzecz zacieśnienia współpracy w dziedzinie ochrony środowiska oraz poprawy komunikacji kulturalnej i wymiany między narodami.

Według telewizji przemysłowej Wang spotkał się ze swoimi odpowiednikami z Pakistanu, Jalilem Abbasem Gilanim i Amirem Khanem Muttaqi z Afganistanu.

Rozmawiał także z wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Narodowego Nepalu Urmilą Aryal i wicepremierem Mongolii Sinpoyanem Amarsikhanem.

Wang powiedział, że Chiny witają przyjaciół z całego świata, którzy odwiedzają Tybet i na własne oczy mogą zobaczyć wielkie osiągnięcia w rozwoju gospodarczym i społecznym Tybetu, szczęśliwe życie ludzi ze wszystkich grup etnicznych oraz silne dziedzictwo i ochronę kultury tybetańskiej. Agencja opublikowała.

„Fakty wykażą, że kłamstwa na temat Tybetu wymyślone przez niektóre mocarstwa zachodnie z powodu uprzedzeń ideologicznych są absolutnie nie do utrzymania i w obliczu faktów ulegną własnemu ciężarowi” – ​​podkreślił.

Tybet jest jednym z pięciu autonomicznych regionów Chin i podobnie jak pozostałe regiony charakteryzuje się silną obecnością mniejszości etnicznej.

W regionie tym znajduje się najwyższa góra świata, Mount Everest, która graniczy z Nepalem i Chinami.

jha/idm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *