W dniu jego urodzin wyświetlą dokument Goyenescha „Polaco”.

W dniu jego urodzin wyświetlą dokument Goyenescha „Polaco”.
Zwiastun filmu Roberto „Polaco” Goenescha, „Kształty nocy” Marcelo Goeneche

Już w najbliższy poniedziałek, 29 stycznia Narodowa Akademia Tanga Będzie świadkiem emocjonujących uroczystości ku czci legendarnego śpiewaka tanga. Roberto „Polaco” Goyeneche’a, który będzie miał 98 lat. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Roberto Goyeneche’a. Kształty nocyW reżyserii Marcelo Goyeneche’awnuk legendy Buenos Aires.

Film, którego premiera odbyła się z wielkim sukcesem w czwartek, 16 listopada w kinie Gaumont, po ponad czterech latach ciężkiej pracy przy zdjęciach i produkcji, trafia już do kin. Akademia Tangamieszczący się przy Avenida de Mayo 833. Złożenie wniosku jest bezpłatneA, daje miłośnikom tanga i zwolennikom Goyenicha możliwość zanurzenia się w życiu i twórczości ikony muzyki argentyńskiej.

W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu zaprasza się publiczność do wzięcia udziału w obchodach, podkreśla obecność rodziny Goynichów i zapowiada wyjątkowy wieczór z gośćmi, muzyką na żywo i oczywiście projekcją filmu dokumentalnego, który oddaje istotę „polskości”. zaplanowano na godzinę 19:00

Roberto Goenes śpiewa tango „Avicis” z towarzyszeniem Nestora Marconiego w Operze w Buenos Aires. Teksty: Homero Exposito, Muzyka: Attilio Stampone (hermanotango.com.ar)

W wywiadzie, Marcelo Goyeneche’a Stwierdził: „Mam wrażenie, że esencja filmu leży w rdzeniu jego istoty, w sposobie, w jaki żyje w Gwynish”. W ten sposób reżyser odkrywa głęboką więź, jaką łączyło go ze znanym członkiem rodziny przez cały proces twórczy filmu dokumentalnego, ukazując nie tylko stronę artystyczną, ale także ludzką stronę człowieka, który był jednym z filarów Egipskiej Orkiestry. Horacio Salgan I Anibala „Picucco” Troilo.

Prace nad filmem rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku i obejmowały wywiady z osobami bliskimi Goyinichi, m.in Luiza Miranda I członkowie rodziny Roberto Emilio Goenicha, Jorge Goyeneche’a, Lorenę Goyeneche, między innymi. Ponadto uwzględniono koncerty, zrekonstruowane materiały archiwalne i zapisy fotograficzne w dzielnicy Saavedra, miejscu urodzenia artysty 29 stycznia 1926 roku.

„Jak zawsze powtarzam, filmy są gotowe, gdy spotykają się z widzami w kinach” – powiedział. Marcelo Goyeneche’a W przededniu premiery. Tymi słowami reżyser podkreśla znaczenie związku dzieła z odbiorcą, podkreślając ostateczny sens jego dzieła: dzielenie się życiem i muzyką ikony takiej jak „Polaco” z publicznością, która go kocha i pamięta.

„Polak” Gowicz w latach 80., tu z Nestorem Marconim

Roberto Goyeneche’aZnany jako „El Pulaco” stał się niekwestionowaną ikoną tanga argentyńskiego. Urodzony 29 stycznia 1926 roku w dzielnicy Saavedra, ten popularny piosenkarz ukształtował epokę swoim specyficznym stylem tłumaczenia tekstów piosenek, zyskał sławę na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz potrafił komunikować się z nowymi pokoleniami.

Gojnic od najmłodszych lat wykazywał zamiłowanie do muzyki popularnej i pomimo braku wykształcenia akademickiego, jego talent był wyraźnie widoczny, gdy wziął udział w konkursie wokalnym w Argentine Federal Club w 1944 roku. Zadebiutował w Radiu Belgrano i nagrał jego pierwsza piosenka. „Celedonio„, w 1948 r.

W wieku 18 lat dołączył do orkiestry grupy barytonowej Raoula KaplunaPraca ta łączy się z różnymi zawodami, takimi jak kierowca autobusu, kierowca taksówki i mechanik. Jego prawdziwe poświęcenie nastąpiło, gdy dołączył do orkiestry Horacio Salgana, gdzie nadano mu imię „El Pulaco”. Anioł DiazNagrała dziesięć piosenek, w tym swój pierwszy hit „Alma di Luca”.

Z osobistego albumu rodziny Joynish. Il Polaco z Astorem Piazzollą i Horacio Ferrerem

Jego czas w orkiestrze Anibala Troilo Przez siedem lat był to kolejny kamień milowy w jego karierze. Zdając sobie sprawę z jego potencjału, Troilo poradził mu, aby rozpoczął swoją drogę jako solista i to właśnie w tym czasie Goyeneche zdefiniował swój niepowtarzalny styl. W dziedzinie kina Goenesh odważył się zostać aktorem Prawo do szczęścia (1968) i zyskał uznanie za rolę w południe (1987) Reżyseria: Solanasa Payne’a. Jego związek z nowymi pokoleniami był widoczny poprzez współpracę z muzykami reprezentującymi różne gatunki. Lito Nebia, Adriana Varela, Vito Baez czy Mercedes Sosa.

Mając na koncie prawie sto albumów nagranych z towarzyszeniem prestiżowych orkiestr, Goyneš perfekcyjnie wykonał klasykę tanga, pojawiając się w zapadających w pamięć wersjach utworów takich jak „Pomarańczowa róża„,”Szalona piosenka” I „Ostatni KurdJego dziedzictwo zostało uwiecznione licznymi nagrodami, w tym Certyfikatem Zasługi Fundacji Konex i Medalem Znakomitego Obywatela.27 sierpnia 1994 r. „Pulako” Gwenyeche zmarła na zapalenie płuc, ale jego dziedzictwo jest żywe w każdym akordzie jego piosenek i w serca tych, którzy do dziś fascynują się magią jego głosu i niezrównaną interpretacją utworu Tango.

Źródło: Telam SE

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *