W Kenii opowiadają się za powstrzymaniem wyzwań klimatycznych za pomocą wielostronnych środków

W Kenii opowiadają się za powstrzymaniem wyzwań klimatycznych za pomocą wielostronnych środków

Jej przewodnicząca Leila Ben Ali podkreśliła na otwarciu szóstej sesji Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEA-6), że „świat potrzebuje większego pluralizmu w zakresie ochrony środowiska w obliczu wojen lub procesów wyborczych, które odrywają rządy od przeznaczania większych zasobów, aby rozwiązać kryzysy środowiskowe zagrażające wszechświatowi.”

„Potrójny kryzys planetarny (zmiana klimatu, utrata różnorodności biologicznej i zanieczyszczenie), który umieścił Ziemię na rozdrożu, gdzie spotyka się kilka „punktów przegięcia”, będzie podstawą spotkania, które rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do następnego piątku, marca”. 1, w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w stolicy Kenii.

Benali, który jest także ministrem Maroka ds. Transformacji Energetycznej, zwrócił uwagę, że ludzkość jest obecnie świadkiem wojen i konfliktów o ważnych międzynarodowych konsekwencjach, które odwracają uwagę rządów i kluczowych zainteresowanych stron od przeznaczania czasu i zasobów na najpilniejsze kwestie związane ze środowiskiem.

Podkreślił, że „50 procent ludności świata wybierze w tym roku swoich przywódców, co może utorować drogę niektórym ruchom populistycznym w niektórych częściach świata, a wiele krajów przestanie koncentrować się na przyjęciu skutecznej agendy środowiskowej”.

Ze swojej strony dyrektor wykonawcza Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska Inger Andersen przestrzegła, że ​​konieczne jest zjednoczenie całego świata we wspieraniu działań na rzecz środowiska, ponieważ „nikt na tej planecie nie jest odporny na zmiany klimatyczne”. Skutki potrójnego kryzysu planetarnego.

Podczas szóstej sesji od powołania Zgromadzenia w 2014 r., w szóstej sesji Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska weźmie udział 150 ministrów i wiceministrów z ponad 180 krajów oraz rekordowa liczba sześciu tysięcy delegatów, w tym siedmiu szefów państwa, a także ekspertów i działaczy. i przedstawiciele branży.

Wśród przywódców, którzy wezmą udział w tym globalnym wydarzeniu, jest prezydent Kenii William Ruto, który weźmie udział w posiedzeniu wysokiego szczebla zaplanowanym na 29 lutego i 1 marca.

Zgodnie z programem wydarzenia przedmiotem dyskusji będzie 20 uchwał i dwie uchwały, skupiające się na takich tematach, jak modyfikacja promieniowania słonecznego, górnictwo, pustynnienie i obieg zamknięty w branży rolnictwa trzciny cukrowej.

Ponadto poruszone zostaną inne kwestie związane z wysoce niebezpiecznymi pestycydami, zwiększaniem odporności ekosystemów, radzeniem sobie społeczności z suszą oraz współpracą regionalną na rzecz jakości powietrza.

W tym roku Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska obchodzi dziesiątą rocznicę swojego istnienia jako przestrzeń, która „w przeszłości odgrywała zasadniczą rolę w kształtowaniu globalnej polityki ochrony środowiska” – stwierdził w oświadczeniu Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska.

Zgodnie z tekstem podmiotu ONZ Zgromadzenie odbywa się w „krytycznym” momencie dla planety cierpiącej z powodu nasilających się zmian klimatycznych i zanieczyszczeń będących jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów na świecie. Wymarły miliony gatunków.

Uwaga/CDG

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *