W Kolumbii nowy regionalny przypadek weryfikacji zawieszenia broni

W Kolumbii nowy regionalny przypadek weryfikacji zawieszenia broni

Wiceminister Dialogu Społecznego, Równości i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Lilia Solano; Gubernator (H) Arauca, Wellinton Rodriguez; Biskup Diecezji Arauca, Prałat Jaime Cristobal Abril; i burmistrz Edgar Tovar.

Przedstawiciele czterech elementów krajowego organu mechanizmu, do których należą rząd krajowy, Armia Wyzwolenia Narodowego (ELN), Konferencja Episkopatu Kolumbii oraz Misja Weryfikacyjna ONZ, przy czym ta ostatnia jest podmiotem towarzyszącym i uczestniczącym w procesie , również brał udział. mechanizm.

Urząd podał, że w instalacji uczestniczyła liczna obecność społeczeństwa obywatelskiego i władz lokalnych, które wykazały szczególne zainteresowanie tą kwestią, biorąc pod uwagę obecną sytuację w regionie.

Wyraził nadzieję, że wdrożenie mechanizmu w Arauca przyczyni się do zapobiegania wypadkom, rozwiązywania problemów, ograniczania konfliktów, umożliwienia społeczności udziału w procesie pokojowym i poprawy sytuacji humanitarnej ludności.

3 sierpnia reprezentujący kraj i ELN rząd Gustavo Petro wprowadził dwustronne zawieszenie broni na 180 dni w całej Kolumbii, z możliwością przedłużenia.

To jedno z głównych porozumień osiągniętych pomiędzy stronami przy stole rozmów pokojowych, który w poniedziałek zakończył swoją czwartą sesję.

Jha/otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *