W Meksyku aresztowano 14 Kubańczyków, którzy nielegalnie wjechali do kraju

W Meksyku aresztowano 14 Kubańczyków, którzy nielegalnie wjechali do kraju

Meksykańskie władze potwierdziły w czwartek aresztowanie 14 Kubańczyków, „którzy nie mogli udowodnić swojego legalnego pobytu” po operacjach przeprowadzonych przez urzędników imigracyjnych w stanie Veracruz i członków marynarki wojennej w mieście Cancun.

Siedem z nich zostało zidentyfikowanych na autostradzie między Kordobą a Veracruz, w ciężarówce przewożącej łącznie 69 migrantów.

Mieszkańcy wyspy wraz z 56 Nikaraguańczykami i sześcioma Hondurańczykami zostali przewiezieni do portu Veracruz, a stamtąd trafią do graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi stanu Tamaulipas.

Po wypadku, który miał miejsce 11 stycznia w górzystym terenie Veracruz, ciężarówka ze znakiem Fałszywe hasła rządowej firmy Diconsa, gdzie 38 zostało przeniesionych z Ameryki Środkowej, „Narodowy Instytut Migracji nakazał sprawdzenie wszystkich jednostek frachtowych, co pozwoliło tej nowej grupie zaparkować w punkcie kontrolnym na autostradzie federalnej podczas przekraczania punktu poboru opłat w Quetlahuac” – powiedział. 14 mediów źródło imigracji.

Kierowcę i asystenta jednostki towarowej przekazano do Prokuratury Generalnej. „Kierowca ogłosił, że nie wie, gdzie imigranci weszli na pokład” – powiedział urzędnik imigracyjny.


Pozostałych siedmiu Kubańczyków aresztowano w Cancun w ramach operacji prowadzonej przez marynarzy i agentów miejskich w Szeroka ulica otoczona drzewami W pobliżu centrum handlowego Plaza Kukulcán, po tym, jak nielegalni imigranci zostali złapani przez kamery monitoringu kompleksu C5 Security.

Krokwie przypłynęły łodzią o nazwie Palma oraz tablicę rejestracyjną BB5543F, którą porzucili w odległości 12,5 km od plaży Marlin, gdzie budowany jest hotel. Gazeta Sekretariatu Stanu Bezpieczeństwa Publicznego potwierdziła gazecie, że „w momencie wniesienia sprzeciwu nie pokazali żadnych dokumentów legalnego pobytu, więc poinformowano ich, że zostaną przeniesieni do ośrodka imigracyjnego”.

Według danych Narodowego Instytutu Migracji stan Quintana Roo stał się w ostatnich latach drogą nielegalnego wjazdu Kubańczyków. Od października do grudnia 2021 r. aresztowano 29 pasażerów przybywających na Isla Mujeres. Spośród 60 Kubańczyków aresztowanych w tym samym roku 45 zostało deportowanych, a 15 otrzymało poradę prawną w sprawie azylu.

Pod koniec grudnia funkcjonariusze Straży Miejskiej Postawili pod strażą siedem drewnianych belek Po wejściu na ziemię we wschodniej części Isla Mujeres. Imigranci przystąpili do programu wiz humanitarnych i będą mogli pozostać w Meksyku przez rok.

Tymczasem w piątek agenci z Hondurasu Police Investigation Directorate aresztowali cztery kojoty, które przewoziły 59 migrantów z Kuby i Nikaragui w gminie Troy, na granicy z Nikaraguą.

Kojoty Hondurasu, kubańskiego i nikaraguańskiego pochodzenia z Troi przeniosły się na granicę z Gwatemalą, aby kontynuować podróż do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z Dane dostarczone przez Narodową Policję Hondurasu. W momencie aresztowania otrzymali gwarancje pieniężne, cztery telefony komórkowe i cztery samochody marki Toyota.

Migranci zostali przeniesieni do biura Narodowego Instytutu Migracji znajdującego się w prowincji El Paraíso, gdzie pozostali. Ponad 3000 nielegalnych migrantów, głównie Kubańczyków, zostało aresztowanych w Hondurasie w zeszłym roku za nielegalny wjazd, podała agencja informacyjna EFE.

________________________

Współpraca z naszą firmą:

drużyna 14 mediów Jest zaangażowana w uprawianie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla głęboką rzeczywistość Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wspierania nas, ale tym razem Zostań członkiem naszej gazety. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *