W Meksyku jest 7,5 miliona osób niepełnosprawnych

W Meksyku jest 7,5 miliona osób niepełnosprawnych

Kierownik Zakładu Rehabilitacji Dzieci w Państwowym Instytucie Rehabilitacji stwierdziła na sympozjum poświęconym tej tematyce, że pacjenci ci mogą cierpieć na niedobory fizyczne, psychiczne, intelektualne lub sensoryczne i przestrzegła, że ​​różnorodne przeszkody w dostępie do usług lub infrastruktury mogą uniemożliwiać ich swobodny rozwój w społeczeństwie. .

Jednakże instytut odpowiedzialny za tę specjalność świadczy usługi na rzecz osób niepełnosprawnych, zwłaszcza tych, które cierpią na problemy motoryczne, sensoryczne, wzrokowe i słuchowe. W roku 2022 w ramach konsultacji zewnętrznych bezpłatnie leczyła 187 735 pacjentów.

Specjalista zwrócił uwagę, że głównymi przyczynami niepełnosprawności pacjentów zgłaszających się do Instytutu są złamania, wypadki i choroby neurologiczne. Opieką objęte są także chore dzieci z wadami wrodzonymi mogącymi prowadzić do chorób wzroku i zmysłów.

Ze swojej strony kierownik Wydziału Rehabilitacji Pracy i Edukacji Jorge Hernandez wyjaśnił, że niepełnosprawność to stan zdrowia, który może być następstwem choroby lub wypadku.

Powiedział, że niepełnosprawność dzieli się na fizyczną, umysłową, intelektualną, psychospołeczną, wieloraką, sensoryczną, słuchową i wzrokową, a pod względem funkcji organizmu może być ona łagodna, umiarkowana, ciężka, całkowita, przejściowa i trwała.

Podkreślił, że przeszkody, jakie stoją przed tymi ludźmi, mają charakter strukturalny i technologiczny, a przede wszystkim są związane z postawą obywateli i brakiem polityk publicznych niezbędnych do ich pełnego rozwoju.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że 1,3 miliarda ludzi; Oznacza to, że co szósty człowiek na świecie cierpi na jakiś rodzaj niepełnosprawności.

M/dlaczego

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *