W najbliższy wtorek Kuba przedstawi raport ONZ dotyczący realizacji Agendy 2030

Presentará Cuba este martes en la ONU informe sobre implementación de la Agenda 2030

Hawana, 13 lipca (ACN) Zgodnie ze swoimi międzynarodowymi zobowiązaniami i zobowiązaniami Kuba zostanie zaprezentowana dzisiaj, w Forum polityczne wysokiego szczebla ds. zrównoważonego rozwoju dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, swoje pierwsze dobrowolne sprawozdanie krajowe z realizacji Agenda 2030.

Wicepremier i Przewodniczący Ministerstwo Gospodarki i Planowania (MEP)A Alejandro Gil Fernandez, domyślnie przedstawi wyniki, działania, inicjatywy i wyzwania związane z tym programem, które zostały zidentyfikowane w dostosowaniu 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), ustanowionych przez ONZ, ze strategicznymi osiami Krajowej Gospodarki Plan rozwoju. Rozwój społeczny (PNDES) do tego roku.

Soset Rosales Vásquez, dyrektor ds. planowania strategicznego i rozwoju w Parlamencie Europejskim, wyjaśnił Kubańskiej Agencji Prasowej, że priorytety rządu koncentrują się na dalszym promowaniu zintegrowanego i pełnego rozwoju ludzi, z równouprawnieniem, wysokimi standardami i jakością życia ludności . , przy jednoczesnym dalszym wzmacnianiu wymiaru środowiskowego.

Jednak gospodarcza, handlowa i finansowa kryminalna blokada Stanów Zjednoczonych była i pozostaje główną przeszkodą w realizacji Agendy 2030 i bez względu na to, jak trudne mogą być okoliczności, kraj nie rezygnuje z celów zrównoważonego rozwoju, swoich wysiłków i postępu w ta kwestia. Świadczy o tym powszechny dostęp do zdrowia, edukacji, kultury, sportu, wymiaru sprawiedliwości, bezpieczeństwa i pomocy społecznej.

Urzędnik wyjaśnił, że jeden z rozdziałów tego pierwszego dobrowolnego raportu krajowego nawiązuje do aktualnego kontekstu krajowego i międzynarodowego, dlatego przedstawia to, co państwo kubańskie zrobiło – i robi – w obliczu COVID-19, potencjał. w ochronie zdrowia, biotechnologii i produkcji farmaceutycznej, m.in.

Zauważył, że wyrazem powagi i zaangażowania, z jakim Kuba przyjęła Agendę 2030, było utworzenie Krajowej Grupy ds. jej wdrażania, na czele której stoi Parlament Europejski i Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Handlu Zagranicznego i Inwestycji Zagranicznych oraz Krajowego Urzędu Statystycznego i Informacji, odpowiednio w celu potwierdzenia politycznego, współpracy i informacji.

Rosales Vázquez powiedział ACN, że w tym mechanizmie instytucjonalnym ponad 30 centralnych organów administracji państwowej, podmiotów, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, środowisk akademickich, systemu biznesowego, sektora pozarządowego i regionów uczestniczy m.in. w strategii wizji, krajowych priorytetach rozwojowych oraz wymieniać doświadczenia i dobre praktyki w celu osiągnięcia założonych celów i zamierzeń. .

Czytaj więcej:

Każda próba destabilizacji Kuby spotka się z reakcją ludzi na ulicach (+ zdjęcia)

Świat wspiera rewolucję kubańską

Już od 2019 roku powstała interaktywna platforma komputerowa lub projekt o nazwie Laboratorios ODS Cuba, inicjatywa będąca odpowiedzią na prośbę National Group o promowanie innowacji technologicznych w zarządzaniu informacją na poziomie krajowym i lokalnym, ułatwiając tym samym analitykę. i podejmowanie decyzji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *