W najbliższym czasie nie będzie żadnych zmian

Sekretarz prasowa Białego Domu Jane Psaki odpowiedziała na niektóre pytania skierowane do dziennikarzy zebranych w Waszyngtonie w sprawie stosunków z Kubą w nocy 16 kwietnia, nie pozostawiając dobrych wiadomości.

Urzędnik odnowił stanowisko administracji Joe Bidena w sprawie wyspy i wymaganych zmian, takich jak kwestia przekazów pieniężnych przez Western Union, otwarcie ambasady w Hawanie, czy zwiększenie lotów ze Stanów Zjednoczonych na prowincje.

Psaki powiedział, że nie spodziewa się zmian w polityce USA wobec Kuby w krótkim okresie. Wskazał to urzędnik Białego Domu „Zmiana polityki wobec Kuby czy podjęcie dodatkowych kroków nie jest obecnie jednym z głównych priorytetów Polityka zagraniczna prezydenta ”.

Prezydent Joe Biden prowadził kampanię, obiecując częściowe ożywienie polityki łagodzenia polityki administracji Obamy. Stany Zjednoczone widziały podniesienie amerykańskiej flagi w dawno nieczynnej ambasadzie w Hawanie, złagodzenie trwającego od dziesięcioleci embarga handlowego i zacieśnienie kontaktów lotniczych między oboma krajami. Ale najwyraźniej podczas pierwszego roku urzędowania Biden nie kiwnie palcem.

Większość z tych polityk została odwrócona przez administrację Donalda Trumpa, która w ostatniej chwili zadeklarowała, że ​​Kuba jest państwowym sponsorem terroryzmu, pomimo jej pomocy w negocjowaniu porozumienia pokojowego między rządem Kolumbii a bojownikami.

Kwestia przesiedleń uchodźców do Stanów Zjednoczonych została również poruszona podczas piątkowej konferencji prasowej w Białym Domu. Biden podpisał rozkaz przyspieszenia przyjmowania uchodźców, ale nie podnosi historycznie niskiego limitu uchodźców Trumpa wynoszącego 15 000 uchodźców rocznie.

„Zajęło nam trochę czasu, aby zobaczyć i ocenić, w jaki sposób system rozpatrywania wniosków uchodźców stał się nieskuteczny lub w jakiś sposób zepsuty” – powiedział Psaki, odnosząc się do działań poprzedniej administracji.

Zamiast tego Biden zaostrza limity alokacji Trumpa, które zdaniem urzędników były decydującym czynnikiem w ograniczaniu przyjmowania uchodźców.

Nowe przydziały zapewniają więcej miejsca dla uchodźców z Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Środkowej oraz znoszą ograniczenia Trumpa dotyczące przesiedleń z Somalii, Syrii i Jemenu.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!
You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *