W obliczu wirusa w Polsce domagają się ponownego otwarcia biznesów Grupo Milenio

W obliczu wirusa w Polsce domagają się ponownego otwarcia biznesów Grupo Milenio

W sobotę na warszawskiej Starówce zgromadziły się setki demonstrantów Zażądaj ponownego otwarcia przedsiębiorstw w obliczu pandemii Covid-19, Trzymając tabliczki z legendami takimi jak „Praca i Chleb”.

W ostatnich tygodniach Polska stopniowo łagodziła ograniczenia związane z koronawirusemTak, Próbując wesprzeć gospodarkę. Oczekuje się, że salony kosmetyczne i restauracje zostaną ponownie otwarte w najbliższy poniedziałek, z zachowaniem nowych środków bezpieczeństwa.

Jednakże protestujący, którzy w ostatnich tygodniach gromadzili się kilkakrotnie, Domagają się zniesienia ograniczeń, aby mogli zachować środki do życia.

W sobotę policjanci uniemożliwili marsz i w oświadczeniu ogłosili, że na mocy ograniczeń rządowych nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych.

„Niestety mamy do czynienia z przypadkami napaści na policję. Warszawska policja napisała w tweecie: „W związku z atakami na funkcjonariuszy publicznych stosujemy metody bezpośredniej konfrontacji, takie jak siła fizyczna i gaz łzawiący”.

Jacek Bori, senator i członek Koalicji Obywatelskiej, głównej polskiej opozycji, powiedział, że policja aresztowała go podczas protestu i użyto wobec niego siły.

Borys Budka, szef Koalicji Obywatelskiej, poinformował na Twitterze, że ma nadzieję zostać ministrem spraw wewnętrznych i szefem warszawskiej Policji Wyjaśnią użycie siły podczas demonstracji.

Po potwierdzeniu tego przez kraj polski rząd wskazał, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego należy utrzymać pewne ograniczenia 18 257 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 915 zgonów.

KVD

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *