W obliczu zmian klimatycznych energia jądrowa pojawia się jako rozwiązanie

Jeden z tematów agendy energetycznej w trakcie jego dyskusji zmiana klimatu Robić Energia nuklearna. Wytwarzanie energii o zerowej emisji, jednocześnie kwestionując mity otaczające tę technologię, stanowi wielką szansę dla Argentyny.

W ten sam sposób, w jaki zimna wojna z wczesnych lat 60. i wysokie ceny ropy w latach 70. później „silią” energię jądrową, zmiany klimatyczne i potrzebę osiągnięcia celów redukcji emisji na całym świecie. Świat prowadzi wiele rządów, narodów i firm do ponownego spojrzenia na potęgę atomu.

„Energetyka jądrowa nie umiera, jeśli umiera model biznesowy, który od czterdziestu lat odnosi sukcesy, oparty na dużych reaktorach i dużej ilości energii wytworzonej w jednym miejscu”analizowane Julian Gadano, profesor, badacz uniwersytecki i były podsekretarz stanu energetyki jądrowej dla narodu.

Ten przemysł był powolny i kosztowny. Mniejsze reaktory wyglądają jak reaktory badawcze, jak te w Bariloche. Widzę zatłoczoną przyszłość, w której wyzwaniem są koszty i elastyczność wchodzenia i wychodzenia z sieci elektrycznej”, wskazany Gadano. W różnych krajach i firmach prywatnych następuje rozwój reaktorów modułowych.

„CAREM to mały reaktor typu, w jakim obecnie znajduje się przemysł. Nie jest to reaktor komercyjny, to jest prototyp i ma bardzo złożoną konstrukcję, aby był konkurencyjny. Teraz CAREM pomoże krajowi mieć duży liczba osób i firm, które wiedzą o reaktorach”, wstał.

„Argentyna może być graczem w tej nowej energetyce jądrowej.Aby to osiągnąć, trzeba otworzyć umysł, zmienić ramy prawne i zaakceptować inwestycje zagraniczne.

Te starożytne rośliny nie były jedynymi prototypami, więc obecnie wykorzystuje pomysły pozostawione w szufladach do innowacji. I tak na przykład firma Bill Gates Corporation zbudowała sodowy reaktor jądrowy o nazwie sódZdolny do wytwarzania 345 megawatów energii elektrycznej.

Wypadki mają odwrotny skutek, utrudniając badania i inwestycje. Wydarzenie Trzymilowa Wyspa 28 marca 1979 r. w Stanach Zjednoczonych postawił przemysł w stan pogotowia. Następnie 26 kwietnia 1986 r. elektrownia w Czarnobylu w ówczesnym ZSRR spowodowała największą awarię w historii sektora jądrowego.

Wypadki te doprowadziły do ​​braku zaufania do modelu dużego reaktora, dlatego w pierwszej kolejności poszukiwano obecnie podwójnego bezpieczeństwa i innowacji w przypadku reaktorów modułowych.

Na początku XXI wieku, a bardziej w latach 2005 i 2006, zaczęła obowiązywać agenda klimatyczna. Odnawialne źródła energii wciąż nie dostarczają ogromnej energii. Ożywienie nuklearne przerwała awaria w Fukushimie, która skłoniła Niemcy do zamknięcia fabryk.

„Myślę, że decyzja Niemiec była ciosem w model biznesowy, który wymaga dużej skali. Istnieją konkretne przypadki, takie jak Chiny lub Arabia Saudyjska, które wciąż budują, aby nie generować energii przez zanieczyszczające i drogie płyny”., według Gadano w rozmowie z + e.

w COP26 Odbyła się w Glasgow, w której wziął udział szef Międzynarodowej Organizacji Energii Atomowej Argentyńczyk Rafael Grossi. „Miał bardzo silny program, w którym motto „zero emisji dwutlenku węgla bez energii jądrowej nie jest możliwe”. Istnieje ruch ekologiczny przeciwko energii jądrowej, ale tym razem powitali Grossiego i wysłuchali programu, który przedstawił na stole”, Gadano powiedział.

> Dyskusja w Europie: Czy to zielona energia?

W Unii Europejskiej toczy się nowa debata o energetyce jądrowej, nawet dziesięć krajów zaproponowało uznanie jej za czystą energię. Oznacza to, że będą korzystać z dotacji i promocji jako odnawialne źródła energii. List, zainicjowany przez Francję, został wysłany do Komisji Europejskiej wraz z podpisem dziewięciu innych krajów UE, które posiadają energetykę jądrową w swoim krajowym miksie energetycznym: Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Węgier, Polski, Słowacji, Słowenii i Rumunii. .

> Karim, Narodowy Reaktor Rozwoju

Nucleoeléctrica Argentina (NA-SA) i Henisa Sudamericana Niedawno podpisał umowę na wykonanie budynku i wszystkich konstrukcji betonowych, które będą wykorzystywane na placu budowy Hojny.

Jest to pierwszy reaktor jądrowy zaprojektowany i zbudowany przez Narodową Komisję Energii Atomowej (CNEA) i jest zgodny z sektorem standardowych reaktorów nisko- i średnioenergetycznych, co czyni go przykładem dla całego regionu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *