W Panamie International Artists for the Performing Arts Festival

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Dyrektor wydarzenia, Roberto King, potwierdził Prensa Latina, że ​​wraz z gospodarzami w wydarzeniu wezmą udział aktorzy i konferencje ekspertów teatru i tańca z Kolumbii, Kostaryki, Kuby, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Meksyku i Portugalii. .

FAE będzie miało miejsce w różnych salach stolicy przesmyku i zakończy w najbliższą niedzielę plenerowy pokaz w Plaza Catedral, na Starym Mieście, z udziałem magików, capoeiry, teatru i tańca współczesnego z Kolumbii, Stanów Zjednoczonych Stany Zjednoczone i Panama.

Międzynarodowa część spotkania, według komitetu organizacyjnego, rozpocznie się jutro we wtorek w Teatrze Narodowym prezentacją Panta Teatro z Hiszpanii oraz spektaklem Benedita Gloria, tragiczną i surową historią złamanego serca, korupcji i zdrady . i zdrada.

Na uwagę zasługują także spektakle teatralne, takie jak Anna, choreografka z Laboration Art z Francji, która oddaje hołd wybitnym Niemkom; czy Tijuana z meksykańskiej grupy Lagartijas tiradas al sol.

Tydzień w teatrach kończy „Electra” portugalskiego reżysera Compañía do Chapitó, który zamienia pierwotną krwawą tragedię w ćwiczenie humoru i parodię.

Z produkcji krajowej dzieło Re:versiones grupy Anarquistas Accidentales, która dokonuje przeglądu tego, co działo się od odwrócenia Kanału Panamskiego do tej pory, a także La casa de Bernarda Alba firmy Malapuñalada, w której García Lorca z Mujeres en Cielo, wystąpiła męska ekipa.

W ciągu tygodnia będą również oferować bezpłatne warsztaty, seminaria i lekcje dla studentów i wykonawców.

FAE narodziło się w 2004 roku co dwa lata, a od 2019 roku odbywa się co roku.

King zwrócił uwagę na prezentacje wideo, które ma wygłosić dr Vivian Martinez, kubańska dyrektor Conjunto Magazine, najstarszej na kontynencie Casa de las Americas, na temat trendów we współczesnym krajobrazie Ameryki Łacińskiej.

m / ja

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.