W Peru wyrażają solidarność z tymi, którzy zostali wykluczeni ze szczytu przez Stany Zjednoczone

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

„Nasza pełna solidarność z siostrzanymi krajami Kuby, Wenezueli i Nikaragui, które były arbitralne, pełne fałszywych pretekstów i wykluczone z tego szczytu” – głosi oświadczenie ruchu zrzeszającego domy przyjaźni z Kubą z całego świata. . . Kraj.

Dodał, że trzy zmarginalizowane narody łączy solidarność „wielu godnych i suwerennych rządów, których coraz więcej” oraz solidarność wszystkich narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

W tekście przytoczono wypowiedź byłego prezydenta Boliwii Evo Moralesa, która oznacza, że ​​szczyt „narodził się martwy” z powodu marginalizacji krajów o polityce niekorzystnej dla Waszyngtonu.

Z zadowoleniem przyjął również decyzję Prezydenta Meksyku Andrésa Lopeza Obradora o nieuczestniczeniu w spotkaniu, ze względu na wspomniane wyjątki, stanowisko, które określił jako odważne; i podobne stanowiska dla prezydentów Hondurasu, Xiomara Castro i Luis Arce w Boliwii.

Podkreślił również nieobecność kilku przywódców CARICOM w geście protestu przeciwko wykluczeniu.

Zgodnie z deklaracją, marginalizacja krajów o odmiennej polityce niż Stany Zjednoczone ma na celu zapobieżenie usłyszeniu ich „głosów przeciwko rzeczywistym przyczynom problemów i nierówności w regionie”.

Dodał, że Waszyngton nie zamierza wysłuchać przemówienia trzech krajów przeciwko „63 latom przestępczego embarga gospodarczego na Kubę i sankcjom gospodarczym przeciwko Wenezueli i Nikaragui”.

Te same manewry zastosowano, aby uniemożliwić udział w szczycie narodów, reprezentację społeczeństwa obywatelskiego i aktorów społecznych na Kubie, w tym młodych ludzi, co oznacza, że ​​teraz decydują nie tylko, który rząd powinien uczestniczyć, ale także kto reprezentuje społeczeństwo obywatelskie .

Określając charakter szczytu w Los Angeles, peruwiańsko-kubański ruch solidarnościowy zacytował zdanie Fidela Castro, kiedy Waszyngton zorganizował również Szczyt Ameryk w 1994 roku i wykluczył Kubę: „Jak tchórzliwi, słabi i politycznie nieszczęśliwi naprawdę odzwierciedlają to wykluczenie?” i zapewnił, że jest powtarzany dzisiaj.

mgr/pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.