W poszukiwaniu następcy sukcesu Gry o Tron, Koło Czasu dołącza do 2. sezonu Wiedźmina | Gazeta

Jego kontrowersyjne zakończenie (dla niektórych) wciąż jest przedmiotem dyskusji, a główni aktorzy wciąż komentują to doświadczenie. Wciąż mamy nadzieję – wierzę, że na próżno – że George RR Martin w końcu zakończy sagę, która doprowadziła do najbardziej udanej serii fantasy ostatnich dziesięcioleci. A poszukiwania spadkobiercy się nie zmieniły: ten łańcuch, który wypełnia pozostałą pustkę gra o tron Zebrał fanów, którzy zostali osieroceni po jego śmierci.

Nie ma wątpliwości, że wielkim pretendentem do tego jest seria Netflix. Magik, który niedawno miał premierę swojego drugiego sezonu, ale teraz Amazon proponuje nowego uczestnika tego konkursu: koło czasu. Oba są seriami zaadaptowanymi na dzieło literackie, obie oferują własne fantastyczne wszechświaty i oba zawierają bohaterów, złoczyńców, magię i potwory. Zobaczmy, co oferują.

Białowłosa wiedźma

Koń komisarza dzisiaj jest Magik. Jest to adaptacja książek polskiego Andrzeja Sapkowskiego, która miała już spory udział w adaptacjach audiowizualnych. Jego osiem książek było już literackim sukcesem, kiedy w ojczyźnie zaproponowano mu adaptację najpierw do filmu, a później do serialu, propozycja zaakceptowana przez dobrego człowieka, aby wygrać parę nosów: eksperci są zgodni, że polska wersja jest nieco naśladowczynią. , ten nonsens jest kiepsko wykonany i to mało i nic wspólnego z powieściami.

Jednak jego międzynarodowe uznanie nie będzie pochodzić z kina czy telewizji, ani z pochodzenia narracji. Magik To przede wszystkim imponująca saga gier wideo, która należy do najbardziej udanych, granych i najlepiej sprzedających się gier na świecie. Doceniając znaczenie tych trzech lub czterech gier, Netflix zaangażował się w to kilka lat temu i oto jesteśmy, w tym drugim sezonie przedstawiamy świat, w którym są czarownice, które polują na potwory, ale w którym – bez zaskoczenia – są najgorsze potwory. zawsze ludzie.

Po trudnym pierwszym sezonie narracji (zdarzyło się to w trzech równoległych liniach czasowych i trzeba było obejrzeć wystarczającą liczbę odcinków, aby zrozumieć, gdzie i kiedy to się wydarzyło), zakłada się teraz bardziej „normalną” fabułę, jeśli wolisz, pomimo obsługi dwóch klatek na o tym samym czasie. Z drugiej strony Wiedźmin Geralt z Rivii (Henry Cavill, który wciąż odnosi duże sukcesy w roli głównej) chroni Ciri (Freya Allan), następczynię tronu najpotężniejszego królestwa w tym wszechświecie (a zatem zawsze spornego królestwa); Z drugiej strony wiedźma Yennefer (Anya Chalota) musi rozpocząć swoją misję odzyskania magicznej mocy.

Wokół niego zwykłe: bitwy o kontrolę nad wszystkimi tymi królestwami – których nazwy toczy seria, uniemożliwiając zapamiętanie wielu informacji, jeśli nie czyta się książek – wskazują na sytuacje trudne do zapamiętania dla każdego. Sezon 1, w którym obie fabuły urzeczywistniły się po drugiej części odcinków.

Dlaczego to działa Magik Czy daleko mu do przejrzystości? Ponieważ osiąga wspaniałe poczucie epickości i przygody; Bo generuje wspaniałe chwile emocji (pomaga, i to dużo, największy budżet na efekty specjalne w tym sezonie drugim) i zawsze jest fajnie, nawet jeśli masz odwagę zamknąć tę kolekcję słodko-gorzkim zakończeniem. Musisz zobaczyć, jak będzie kontynuował, ale jego wysiłki, by zaoferować własny świat, są tego warte. Obecnie jego trzeci sezon został już potwierdzony, a serial animowany i serial akcji na żywo posłużą za prekursora historii początkowej.

koło czasu

koło czasu

Reinkarnacja i magia

koło czasu Jest to także adaptacja eposu literackiego, w tym przypadku stworzonego przez Roberta Jordana w 1990 roku, składającego się z 14 masywnych części (choć Brandon Sanderson uzupełnił go z pośmiertnych notatek autora). Niespecjalnie rozumie oryginalne koncepcje, szczerze mówiąc: świat pełen magii (w tym przypadku to głównie kobiety, bo praktykujący ją mężczyźni szaleją), świat wybrany, by ocalić świat przed złym bytem zwanym Mrocznym , podróż w stylu Compañía del Ring. W każdym razie wszyscy JRR Tolkien. Ale to samo w sobie nie przeszkodziło w sukcesie literackiej epopei lub – jak się wydaje – w sukcesie jej adaptacji telewizyjnej przez Amazon.

Wszystko zaczyna się, gdy wiedźma Maureen (Rosamund Pike, siła całej serii) i jej obrońca Lan (Daniel Hennie) przybywają do małego miasteczka Dos Ríos. Reinkarnacja w tym wszechświecie wydaje się być znaną rzeczą, aw tym cichym i spokojnym miejscu Smok odrodził się 20 lat temu, ten, który został wybrany, aby stawić czoła rosnącemu odrodzeniu Mrocznego, jak powiedzieliśmy wcześniej. Chodzi o to, że 20 lat temu urodziło się pięciu potencjalnych kandydatów, a nie jeden, więc Maureen nie ma innego wyjścia, jak zrekrutować ich wszystkich i wyruszyć w podróż – ucieczkę, bo siły zła nie potrwają długo, by ich ścigać. Udało mu się wyjaśnić, która z piątki młodych ludzi jest wybrana.

Ten pierwszy sezon idealnie pasuje do pierwszego tomu sagi –Oko świataJest zawsze postrzegany jako prekursor bardziej ambitnej historii. Nie ma na co narzekać pod tym względem, o ile jest się cierpliwym. jak w MagikJest wiele nazw, wiele miejsc, wiele legend naraz, rzucanych na widza, ale to prawda, że ​​to jest pod koniec i kończy się mniej lub bardziej zrozumieniem tego, gdzie jesteśmy, kto pochodzi i dlaczego tam jedziemy. Trzeba zmagać się z kilkoma okropnymi efektami specjalnymi, ale postacie budują się ciekawie i docieramy do końca ośmiu odcinków, chcąc zobaczyć, jak to będzie dalej (w drugim sezonie, co już zostało potwierdzone).

koło czasu. Osiem odcinków sezonu. na Prime Video. Magik. Dwa sezony, każdy z ośmioma odcinkami. na Netflixie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *