W Republice Południowej Afryki, Polsce i Chinach jest więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych niż w Hiszpanii.Gospodarka

W Republice Południowej Afryki, Polsce i Chinach jest więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych niż w Hiszpanii.Gospodarka

W latach 2004–2013 kobiety zajmowały 11,8% stanowisk kierowniczych w największych hiszpańskich firmach. Liczba ta, która sama w sobie wydaje się niska, jest jeszcze mniejsza w porównaniu z liczbą podawaną przez duże firmy w krajach, które a priori mogłyby być mniej równe, np. RPA, Polska i ChinyW każdym razie jest wyższy niż w Hiszpanii.

Przed firmami hiszpańskimi są także te z Kraje nordyckie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Izrael czy Australiaczyli kraj, który również zajmuje pierwsze miejsce, jeśli Klasyfikacja Odzwierciedla kraje, w których kobiety mają większą siłę nabywczą.

Pomimo tego wszystkiego, Hiszpania zajmuje 15. miejsce Należy do krajów na świecie o największej liczbie kobiet na stanowiskach administracyjnych, co wskazuje na brak obecności kobiet na szczeblu światowym, i zajmuje ósme miejsce pod względem oczekiwanych lat nauki kobiet, wyprzedzając wielkie mocarstwa, takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii.

Dowodzi tego badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Cambridge przy wsparciu BNY Mellon, podczas którego w ciągu 10 lat przebadano 1002 firm z listy Forbes Global 2000 w 41 krajach, 6 kontynentach i 51 sektorach.

W publikowanych dokumentach odnotowuje się także, że kobiety o niskiej sile nabywczej to kobiety smaka następnie to Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie i Arabia Saudyjska.

Ta część badania, przygotowana z uwzględnieniem średnich ocen, przewidywanych lat nauki kobiet oraz ich aktywności zawodowej, również ilustruje złożoną sytuację kobiet. Türkiye, Filipiny, Indonezja i Meksyk.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *