W rosyjskim zamachu zginęło 11 osób, a Ukraina twierdzi, że uderzyła w bazę lotniczą na Krymie

W rosyjskim zamachu zginęło 11 osób, a Ukraina twierdzi, że uderzyła w bazę lotniczą na Krymie

W rosyjskim ataku na Donieck zginęło dziesięć osób, w tym kilkoro dzieci. Ukraina zaatakowała lotnisko na Krymie, tymczasowo wstrzymując ruch na obszarze uważanym za istotne połączenie zaopatrzeniowe dla wysiłków wojennych Kremla.

Reklama

Zginęło jedenaście osób Według gubernatora regionu Wadima Wiełaszkina, w sobotę częściowo okupowana ukraińska prowincja Donieck stała się celem rosyjskich bombardowań. pomiędzy martwy Tam Pięciu chłopców Dodał, że w ataku, do którego doszło w obwodzie pokrowskim, rannych zostało osiem innych osób.

Poinformowało o tym w sobotę ukraińskie wojsko Baza lotnictwa wojskowego została pomyślnie zaatakowana Saki na zachodzie półwyspu Krym okupowany przez Rosję.Dowódca Sił Powietrznych Mykoła Oleszczuk napisał w telegramie: „Lotnisko Saki! Wszystkie cele zostały trafione!” Opublikował także zdjęcie, które zdawało się przedstawiać lotnisko, choć nie od razu można było zweryfikować zdjęcie.

the Rosyjscy urzędnicy nie skomentowali tej sytuacji. w sprawie rzekomego ataku, ale rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało we wczesnych godzinach porannych w sobotę, że do niego doszło Zamknąć Cztery z sukcesem Ukraińskie rakiety Nad półwyspem nocą. Później w sobotę ministerstwo poinformowało, że jego siły obrony powietrznej zestrzeliły sześć samolotów Rakiety przeciw okrętom Nad Morzem Czarnym.

On przejście On był wiszące Tymczasowo trzeci dzień z rzędu na moście łączącym półwysep, który Moskwa nielegalnie zajęła w 2014 roku, z obwodem krasnodarskim na południu Rosji. Obszar jest linkiem do Kluczowe zaopatrzenie dla działań wojennych Kremla. W Rosji lokalni urzędnicy w Biełgorodzie (około 40 kilometrów od granicy z Ukrainą) poinformowali, że „cel powietrzny” został zestrzelony, gdy zbliżał się do miasta. On 30 grudnia atak na Biełgorod Władze podały, że w ataku zginęło 25 osób, a ataki rakietowe i drony były kontynuowane. Podczas tego tygodnia.

Tak jak przygotowywali się Rosjanie Świętujemy prawosławne Boże NarodzenieBurmistrz Walentin Demidow powiedział, że msze wigilijne w Biełgorodzie zostały odwołane ze względu na „sytuację operacyjną”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *