W rytmie salsy w Kolumbii rozpoczęły się targi Cali (+ zdjęcia i wideo)

W rytmie salsy w Kolumbii rozpoczęły się targi Cali (+ zdjęcia i wideo)

Najatrakcyjniejsze wydarzenie artystyczne w tym mieście odrodziło się w 2021 roku z działalnością kulturalną w tradycyjnych przestrzeniach, w dzielnicach, a nawet w miastach otaczających miasto, stolicę prowincji Valle del Cauca.

Mieszkańcy Cali, chcąc cieszyć się tym świętem zatrzymanym przez pandemię COVID-19, tańczyli jako para, w grupach lub samotnie, w rytm bębnów, trąbek, gitar i każdej mieszanki dźwięków różnych gatunków granych na pierwszym uczciwy dzień.

W inauguracyjnym pokazie wzięło udział ponad 4000 osób, w tym 2600 artystów z ponad 40 szkół salsy i 90 par, wzdłuż 1,2 km południowej autostrady, która stała się dużym parkietem tanecznym.

Nagrana muzyka dla idola Grupo Niche oraz innych grup i solistów zabrzmiała w uważanym za najbardziej muzykalne miasto Kolumbii, gdzie salsa brzmi przez cały czas, jak w centrum handlowym, w taksówce, w domu czy na stadionie.

Wystawa, na którą zapraszani są ważni artyści z kraju iz innych krajów, potrwa do przyszłego czwartku 30-go.

W ramach środków bezpieczeństwa biologicznego, aby uniknąć rozprzestrzeniania się Covid-19, uczestnicy są zobowiązani do przedstawienia karty szczepień wraz z pełnym planem wstępu na wszystkie wydarzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne.

Według Ministerstwa Zdrowia, na dużych imprezach targowych, a także w kluczowych dla rumby rejonach miasta będą punkty szczepień oraz 30 punktów do bezpłatnego pobierania badań diagnostycznych.

Na targach odbędą się około 63 wydarzenia, w tym Gran Verbena Salsera del Oriente, pokaz sztuki, muzyki i gastronomii z bezpłatnym wstępem do jednostki sportowej Mariano Ramosa.

Kolejną atrakcją jest Fiesta de Mi Pueblo, wielokolorowa parada rodzinna, która odzwierciedla wszystkie tradycje, które reprezentują 42 gminy Valle del Cauca.

Będzie składać się z pięciu platform i będzie organizować różne organizacje kulturalne.

Calle Inclusive, miasto „todes”, to kolejna atrakcja tego festiwalu, który odbędzie się w dniach 26-30 w Museo La Tertulia, poprzez które stara się pokazać różnorodność miasta poprzez teatr, sztukę, cyrk, muzykę , taniec i przedsiębiorczość.

Będą tam również inne przestrzenie, takie jak Ciudad Alegría, Dzień Andyjski, Plazoleta a la Feria, Targi Wiejskie i Społecznościowe, Parada Karnawałowa Cali Viejo, Jazz i Blues, Llanera en los Cristales i inne przestrzenie kulturalne.

Burmistrz Jorge Ivan Ospina potwierdził, że wystawa z hasłem „Inspiring Joy” odzwierciedla specyfikę mieszkańców Cali, którzy lubią taniec, muzykę i przyjaźń.

acl / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *