W sieci pojawił się zwiastun filmu Pulaco Gwenesh, zawierający sceny z okolic Saavedry

W sieci pojawił się zwiastun filmu Pulaco Gwenesh, zawierający sceny z okolic Saavedry

Na pokazie filmu „Roberto Goyeneche”. Shapes of the Night”, którego premiera zaplanowana jest na 16 listopada, jak donosi Saavedra Online, a zwiastun tego filmu został wydany jako hołd dla ikony tanga i sąsiada z sąsiedztwa. W zapowiedzi znajdują się materiały archiwalne oraz sceny Saavedra, a w szczególności tunel noszący imię słynnego tanga.

W pierwszych sekundach zwiastuna widać ujęcie lotnicze ulicy Balbín przy wejściu na most. Zielony znak wskazuje bliskość ulicy Roberto Guinesh.

Pozostała część zwiastuna zawiera materiały archiwalne oraz wywiady, w tym wywiad z synem Polaco, wydawcą tanga Roberto Emilio Goenesem, przeprowadzony w wystawionym na sprzedaż domu, w którym mieszkał Polaco.

Marcelo Goenes, wnuk tanga i producent filmu, powiedział Saavedra Online, że premiera odbędzie się 16 listopada w kinie Gaumont (Rivadavia 1635).

To dzieło audiowizualne nosi tytuł „Roberto Guinesh”. „Kształty nocy” reżyseruje i produkuje Marcelo Goyeneche, jego siostrzeniec i reżyser z bogatą karierą, autor m.in. „Długiej podróży Alejandro Borbona” i „Pielęgniarki Evity”.

Zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu 2021 r. na podstawie zeznań Adriany Vareli, Lito Nebbii, poety Jorge Bocanery i innych.

Na początku lipca tego roku Procedura Pokaz pokazowy w siedzibie DAC (Argentine Film Directors).

Opis fabuły: Życie jednej z legend tanga argentyńskiego, który swoim wyjątkowym i niepowtarzalnym głosem wiedział, jak podbić szeroką publiczność. Dzięki mało znanym materiałom archiwalnym – udostępnionym przez rodzinę i przyjaciół – składającym się z domowych fotografii, niepublikowanych nagrań i wywiadów, dokument rekonstruuje życie legendy tanga poprzez jego głos. Pierwszoosobowy dokument dokumentalny The Gwynesh Story autorstwa Gwynesha.

Bohaterowie: Roberto Goenesch, Luisa Mirenda, Roberto Emilio Goeneche, Jorge Goeneche, Lorena Goeneche, Adriana Varela, José Colangelo, oficjalna strona Lito Nebbia, Nestor Marconi, Julio Davila, Esteban Morgado II, Gustavo Varela, Matías Longoni, Gabriel Soria, Jorge Bocanera . I Victora Bertoliniego.

arkusz danych:
Tytuł: Roberto „Polaco” Goyeneche. Kształty nocy.
Rok: 2023 Czas trwania: 103 minuty Format: DCP
Scenariusz i reżyseria: Marcelo Goenesch
Produkcja wykonawcza: Teresa Saporetti
Produkcja: Anna Cottoli, Lorena Gonzalez Lahuerta
Kierownictwo fotograficzne: Sebastian Farvala
Redakcja: Julia Stravis
Kamera: Luciano Naci
Projekt: Yanina Nitolo
Prasa: Violeta Noy
Dźwięk na żywo: Lucho Corti
Montaż i miksowanie dźwięku: Diego Martinez
Zdjęcie poprodukcyjne: Nuevo Cine Films
Postprodukcja dźwięku: Ñandu Estudio

Produkcja: INCAA i Nuevo Cine Films SRL

Wsparcie: Radio Television Argentina SE, Narodowy Fundusz Sztuki, BA, Metropolitan Fund for the Arts i Fundacja Banco Itao. Narodowy Fundusz Sztuki TVpublica

Jeśli spodobała Ci się ta notatka…

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *