W Singapurze zgłoszono Omicronowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2

W Singapurze zgłoszono Omicronowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2

SINGAPUR, 11 grudnia – singapurskie władze ds. zdrowia potwierdziły odkrycie pierwszego obywatela zarażonego omikronową odmianą koronawirusa SARS-CoV-2 i ostrzegły przed jego nieuchronną potencjalną ekspansją w społeczności.

Pacjentka, 24-letnia pracownica Międzynarodowego Portu Lotniczego Changi, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 w rutynowym teście wykonywanym na pracownikach w sektorach wysokiego ryzyka.

Lekarze ją leczący stwierdzili, że wszystko wskazuje na to, że miał on kontakt z pasażerami na trasie tranzytowej z krajów, w których występuje wariant omikronowy.

Dodali, że kobieta otrzymała już dwie dawki szczepionki Covid-19 i jest zdrowa i bezobjawowa.

Trzy dni temu Singapur wykrył pierwszą infekcję nowym wariantem, ale był to turysta z Niemiec.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło w oświadczeniu, że jest bardzo prawdopodobne, że osoby zarażone tym typem rozprzestrzenią się na społeczność, ze względu na wysoki wskaźnik transmisji.

Obecnie w stanie miasta 96 procent kwalifikującej się populacji jest zaszczepionych dwiema dawkami, a władze służby zdrowia planują wprowadzić trzecią dawkę przypominającą. (Tekst: PL) (Foto: Getty Image)
uwagiTwoj adres e-mail nie bedzie opublikowany *

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *