W Stanach Zjednoczonych domagają się większego budżetu na walkę z terroryzmem krajowym – Prinsa Latina

W Stanach Zjednoczonych domagają się większego budżetu na walkę z terroryzmem krajowym - Prinsa Latina

Sędzia w swoim wystąpieniu wezwał do zwiększenia wsparcia na zwalczanie przemocy z użyciem broni o 232 miliony dolarów do roku podatkowego 2022, aby faworyzować federalne zasoby organów ścigania i sfinansować dotacje na programy interwencyjne w społeczności.

Ponadto Prokurator Generalny wyjaśnił, że podwyżka pozwoliłaby również na powołanie 100 nowych sędziów imigracyjnych, aby zmniejszyć zaległości w prawie 1,3 mln toczących się tego typu spraw w sądach.

Powiedział, że proponowany nowy budżet obejmuje również wzrost o 45 milionów dolarów na krajowe dochodzenia w sprawie terroryzmu prowadzone przez FBI i 40 milionów dolarów dla prokuratorów federalnych, którzy będą zajmować się coraz większą liczbą spraw w tym zakresie.

Po potwierdzeniu swojego stanowiska prokuratora generalnego w marcu Garland wskazał, że jego pierwszym priorytetem będzie pełne ściganie „ohydnych” zbrodni popełnionych podczas ataku na Kapitol w styczniu tego roku.

Wyraził również, że zagrożenie ze strony białych suprematystów jest jednym z największych zagrożeń, przed którymi stoją obecnie Stany Zjednoczone.

Według The Hill, nowy prokurator generalny objął urząd z długą listą celów, począwszy od zreformowania wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, rozwiązania problemu endemicznego rasizmu w systemie i zbadania zagrożeń krajowego terroryzmu.

Ponadto, dodał, będzie musiał zrównoważyć odbudowę Departamentu Sprawiedliwości szeroko zakrojonym dochodzeniem w sprawie terroryzmu narodowego i kontrowersyjnymi sporami politycznymi w takich kwestiach, jak reforma policji, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, imigracja i cele prezydenta USA. . Joe Biden w sprawie prawa głosu.

W obliczu licznych ataków z użyciem broni palnej odnotowanych w tym roku w różnych częściach kraju, demokratyczny prezydent wydał zarządzenia mające na celu przeciwdziałanie przemocy przy użyciu tych urządzeń, uznając problem za epidemię i hańbę.

M / IFB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *