W Stanach Zjednoczonych domagają się większego budżetu na walkę z terroryzmem krajowym – Prinsa Latina

W Stanach Zjednoczonych domagają się większego budżetu na walkę z terroryzmem krajowym - Prinsa Latina

Sędzia w swoim wystąpieniu wezwał do zwiększenia wsparcia na zwalczanie przemocy z użyciem broni o 232 miliony dolarów do roku podatkowego 2022, aby faworyzować federalne zasoby organów ścigania i sfinansować dotacje na programy interwencyjne w społeczności.

Ponadto Prokurator Generalny wyjaśnił, że podwyżka pozwoliłaby również na powołanie 100 nowych sędziów imigracyjnych, aby zmniejszyć zaległości w prawie 1,3 mln toczących się tego typu spraw w sądach.

Powiedział, że proponowany nowy budżet obejmuje również wzrost o 45 milionów dolarów na krajowe dochodzenia w sprawie terroryzmu prowadzone przez FBI i 40 milionów dolarów dla prokuratorów federalnych, którzy będą zajmować się coraz większą liczbą spraw w tym zakresie.

Po potwierdzeniu swojego stanowiska prokuratora generalnego w marcu Garland wskazał, że jego pierwszym priorytetem będzie pełne ściganie „ohydnych” zbrodni popełnionych podczas ataku na Kapitol w styczniu tego roku.

Wyraził również, że zagrożenie ze strony białych suprematystów jest jednym z największych zagrożeń, przed którymi stoją obecnie Stany Zjednoczone.

Według The Hill, nowy prokurator generalny objął urząd z długą listą celów, począwszy od zreformowania wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, rozwiązania problemu endemicznego rasizmu w systemie i zbadania zagrożeń krajowego terroryzmu.

Ponadto, dodał, będzie musiał zrównoważyć odbudowę Departamentu Sprawiedliwości szeroko zakrojonym dochodzeniem w sprawie terroryzmu narodowego i kontrowersyjnymi sporami politycznymi w takich kwestiach, jak reforma policji, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, imigracja i cele prezydenta USA. . Joe Biden w sprawie prawa głosu.

W obliczu licznych ataków z użyciem broni palnej odnotowanych w tym roku w różnych częściach kraju, demokratyczny prezydent wydał zarządzenia mające na celu przeciwdziałanie przemocy przy użyciu tych urządzeń, uznając problem za epidemię i hańbę.

M / IFB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *