W Teruel powstanie spółka gospodarki o obiegu zamkniętym, która stworzy 12 bezpośrednich i 50 pośrednich miejsc pracy

Nowy projekt komercyjny związany z gospodarką o obiegu zamkniętym został zaprezentowany dziś rano w ratuszu stolicy. Jest wiodącą firmą pod względem recyklingu odpadów z sektora rolno-spożywczego na biogaz lub green gas.

Grupa Hispania Silva, której dyrektorzy przybyli dziś rano do Teruel, aby przedstawić inicjatywę, planuje zainwestować od 15 do 20 milionów euro, które stworzą 12 bezpośrednich i 50 pośrednich miejsc pracy.

Firma współpracuje z radą miejską w celu zlokalizowania zakładu, który prawdopodobnie znajduje się w Platia. Firma ta, związana z gospodarką o obiegu zamkniętym, zajmuje się przetwarzaniem gotowych materiałów z sektora rolno-spożywczego do produkcji biogazu, zamykając krąg wykorzystania pozostałego produktu do produkcji nawozu. Projekt przewiduje utworzenie dwunastu bezpośrednich miejsc pracy i ponad pięćdziesięciu pośrednich miejsc pracy związanych z transportem, a inwestycja ma wartość od 15 do 20 milionów euro.

Jak wyjaśnili promotorzy, w tej chwili finalizowany jest wybór działki w Platia, na której powstanie zakład, czyli działki o powierzchni ok. 15 000 mkw. W prezentacji podkreślono znaczenie gazu ze źródeł odnawialnych, który nie generuje zależności zewnętrznej.

sadzenie

Projekt Hispania Silva jest uważany za jeden z najważniejszych projektów w Hiszpanii pod względem wytwarzania gazu ze źródeł odnawialnych, z promocją i rozwojem ponad 20 elektrowni, a także będzie realizowany w czterech innych krajach europejskich: Włoszech, Polsce, Rumunii i Węgry.

Przedstawiciele firmy podziękowali Radzie Miasta Teruel za wsparcie „od minuty zera” we wdrażaniu tego projektu i upewnili się, że nie użyto puryn ani innych śmierdzących produktów.

Projekt ten, oprócz wytwarzania gazu, rozwiązuje problem odpadów w sektorze rolno-spożywczym i po raz kolejny zapewnia bogactwo ziemi poprzez nawozy z produktem, który pozostaje po wydobyciu gazu, a także przyczynia się do generowania kredytów węglowych , a dwutlenek węgla tonie obok rdzenia, w którym się znajduje, co poprawiło ekosystemy i poprawiło zdolność do wytwarzania tlenu i zużywania dwutlenku węgla.

Rada Miejska podkreśliła znaczenie stabilizacji nowych firm w mieście, aby mogły się dalej rozwijać, a także, że jest to projekt gospodarki o obiegu zamkniętym. Zaplecze zapewnione przez radę miejską w połączeniu z dobrą pozycją Platii pod względem połączeń drogowych oraz potencjałem powiatu Teruel jako wytwórcy odpadów rolno-spożywczych, przyczyniły się do wyboru stolicy na lokalizację tego zakładu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.