W wyniku tornada w Chinach zginęło 12 osób, a kilka zostało rannych

W wyniku tornada w Chinach zginęło 12 osób, a kilka zostało rannych
15 maja 2021 godz. 3:32
Pekin, 15 maja (Prensa Latina) Oficjalne źródła potwierdziły dzisiaj, że co najmniej 12 zgonów, 429 rannych i nieprawidłowa liczba osób zostało dotkniętych tajfunem, który uderzył w miasta Wuhan i Shenzhen w Chinach.

Według lokalnych władz zjawisko to nagle uderzyło w pierwsze miasto (centrum) w piątek wieczorem, z silnymi wiatrami powodującymi upadek drzew i 157 domów, a na placu budowy uruchomiono dwa dźwigi i zniszczono 8000 metrów kwadratowych szop.

Po opuszczeniu Wuhan Tajfun Shengze uderzył w sąsiednią prowincję Jiangsu, powodując również ogromne straty ludzkie i materialne.

Zdjęcia publikowane w gazetach pokazują hałdy gruzu w obu miastach i poszukiwania ocalałych po zawaleniu się budynków, sieciach elektrycznych i innych pracach infrastrukturalnych.

Brygady dołączają do ekip ratowniczych, aby jak najszybciej naprawić usługi wodociągowe, elektryczne, gazowe i komunikacyjne.

Tymczasem specjaliści oceniają bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej, starych osiedli mieszkaniowych, zniszczonych budynków iw budowie

ga / ymr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *