W wyniku tornada w Chinach zginęło 12 osób, a kilka zostało rannych

W wyniku tornada w Chinach zginęło 12 osób, a kilka zostało rannych
15 maja 2021 godz. 3:32
Pekin, 15 maja (Prensa Latina) Oficjalne źródła potwierdziły dzisiaj, że co najmniej 12 zgonów, 429 rannych i nieprawidłowa liczba osób zostało dotkniętych tajfunem, który uderzył w miasta Wuhan i Shenzhen w Chinach.

Według lokalnych władz zjawisko to nagle uderzyło w pierwsze miasto (centrum) w piątek wieczorem, z silnymi wiatrami powodującymi upadek drzew i 157 domów, a na placu budowy uruchomiono dwa dźwigi i zniszczono 8000 metrów kwadratowych szop.

Po opuszczeniu Wuhan Tajfun Shengze uderzył w sąsiednią prowincję Jiangsu, powodując również ogromne straty ludzkie i materialne.

Zdjęcia publikowane w gazetach pokazują hałdy gruzu w obu miastach i poszukiwania ocalałych po zawaleniu się budynków, sieciach elektrycznych i innych pracach infrastrukturalnych.

Brygady dołączają do ekip ratowniczych, aby jak najszybciej naprawić usługi wodociągowe, elektryczne, gazowe i komunikacyjne.

Tymczasem specjaliści oceniają bezpieczeństwo obiektów użyteczności publicznej, starych osiedli mieszkaniowych, zniszczonych budynków iw budowie

ga / ymr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *