„Wakacje czekają”, inicjatywa solidarnościowa, która uratowała łóżko i pustkę Neapolu

Włochy stopniowo wracają do swojej długo oczekiwanej normalności wraz z otwieraniem barów, restauracji, muzeów i kin. Ale jest jeden sektor, który nadal ponosi ciężar ograniczeń pandemii: przemysł turystyczny. Firmy zniknęły, a wiele z nich walczy o przetrwanie.

Odwiedziliśmy „Bed And Breackfast” Fabrizio De Lella w Neapolu. Miesiąc temu Fabrizio zdecydował się na trwałe zamknięcie pensjonatu w centrum miasta. Pomimo tego, że jest jednym z najcenniejszych miejsc noclegowych we Włoszech i Europie od czasu otwarcia 10 lat temu, on i jego żona nie widzieli innego rozwiązania.

Wprowadzono ograniczenia z powodu pandemii Żaden turysta nie przejdzie przez Twoje drzwi przez około 14 miesięcy. Ale potem kultura i tradycje pomogły mu i znalazł oryginalny sposób na utrzymanie się na powierzchni.

Wynaleźliśmy „Oczekujące Wakacje”, które dają Ci taką możliwość Zarezerwuj wakacje w naszej strukturze dla siebie lub swoich znajomych, od dziś do najbliższych dwóch lat. Nawet przy niewielkich postępach ludzie wiedzą, że gdy ten koszmar się skończy, pierwszym miejscem na wakacje będzie Neapol ”- wyjaśnia właściciel.

Mieszkańcy Neapolu mają tradycję kupowania kawy, aby pomóc tym, którzy nie mogą, a inicjatywa ta nazywa się „wisząca kawa”, a teraz taką samą hojność okazuje się Fabrycemu, aby jego łóżko i śniadanie przetrwały trudne czasy.

Od „wiszącej kawy” po „wiszące wakacje”, istnieje sposób na ponowne odkrycie piękna relacji między ludźmi, którzy są daleko od siebie i których epidemia tak długo ich izolowała.

Odpowiedź na prośbę Fabrycy o pomoc była zaskakująca: 15 000 € w ramach „Oczekujących wakacji” zebranych w ciągu 15 dni.

De Lella zapewnia: „Najpiękniejszą rzeczą na świecie jest to, że nie musimy się już dłużej wyłączać. Nasze marzenie trwa nadal. Ponadto ponownie jesteśmy społecznością, ponieważ otrzymujemy pieniądze od wszystkich naszych klientów na całym świecie, od Brazylii po Holandia, od Ameryki do Australii. Z Polski. Do Szwajcarii. Wyślij nam wsparcie z dowolnego miejsca ”.

Aż do W ciągu ostatniego roku w Neapolu 12 000 pensjonatów musiało zamknąć swoje podwoje. Dobrze prosperujący sektor turystyczny, który został prawie całkowicie zniszczony przez epidemię. Tylko 2000 osób przeżyło, a Fabrizio jest jednym z nich, dzięki pomocy lokalnych tradycji i międzynarodowych przyjaciół.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *