Walka z Covid-19 wśród celów szczytu Celac w Meksyku – Prensa Latina

Walka z Covid-19 wśród celów szczytu Celac w Meksyku - Prensa Latina

Na porannej prezydenckiej konferencji prasowej w Pałacu Narodowym minister spraw zagranicznych wskazał, że Meksyk jest tymczasowym prezydentem Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) przez dwie kolejne kadencje.

Dzieje się tak, ponieważ pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie szczytu w 2020 r., a jego mandat został przedłużony do 2021 r.

Dlatego to szóste spotkanie na szczycie przedstawi postępy poczynione w tym długim okresie i potwierdzi, jak stawić czoła epidemii, wspólne środki, które zostały wdrożone, takie jak mobilizacja szczepionek między Meksykiem a Argentyną, dystrybucja masek ochronnych i wszystkie inne wspólne działania. W ciągu tych dwóch lat.

Dodał, że drugi cel strategiczny wynika z nauczania samej pandemii, które pokazało, że jeśli pracujemy razem, mamy większe szanse na pójście naprzód i podkreślenie głosu regionu, co możemy zrobić, skoro wykazaliśmy i podkreślił wartość koordynacji i jedności.

Ebrard poinformował, że na spotkaniu będą omawiane dwie konkretne inicjatywy, z których pierwszą jest utworzenie agencji kosmicznej w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz konieczność połączenia regionu z innymi regionami świata na tym froncie . .

Drugim jest stworzenie funduszu klęskowego, którego Ameryka Łacińska i Karaiby muszą stawić czoła skutkom zmian klimatycznych, powodzi, huraganów, trzęsień ziemi i pożarów, ponieważ nową normą jest niestabilność klimatu i musimy być na to przygotowani.

Szczyt przeanalizuje również plan, który będzie realizować Ameryka Łacińska i Karaiby, aby zdobyć sprzęt, szczepionki i testy na każdą inną sytuację awaryjną i to samo, co nie przydarzy się nam ponownie w 2020 r. Z SARS-CoV-2 odpowiedzialnym za COVID-19 choroba.

Wyjaśnił, że w tym celu liczony będzie udział Komisji Gospodarczej ONZ ds. Ameryki Łacińskiej (ECLAC).

Powiedział, że do tej pory na szczyt potwierdzono 16 szefów państw lub rządów: Argentyny, Barbadosu, Belize, Boliwii, Kostaryki, Kuby, Dominika, Ekwadoru, Gwatemali, Gujany, Hondurasu, Paragwaju, Peru i San Vicente. oraz Las Grenadines, Surinam i Urugwaj.

Oprócz wiceprzewodniczących Kolumbii i Wenezueli, ministrów spraw zagranicznych i dwóch organizacji międzynarodowych, Komisji Gospodarczej ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Unii Europejskiej.

rgh/lma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *