Wariant Delta martwi SARS-CoV-2 w Chile – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Na konferencji prasowej, aby zrelacjonować sytuację pandemii Covid-19, minister zdrowia Enrique Paris powiedział, że w organizacji jesteśmy „bardzo zaniepokojeni” i wezwał do wzmocnienia środków opieki osobistej w celu uniknięcia infekcji.

Paryż uznał, że w ostatnich dniach nastąpił pozytywny rozwój wskaźników epidemii w Chile, ale ostrzegł, że „nie powinniśmy myśleć, że wirus się skończył”. Wirus pozostaje żywy.

Podał przykład tego, co dzieje się w Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie wariant delta wkracza pełną parą. Anglia, która znacznie zmniejszyła liczbę przypadków, dzięki alternatywie ma 10 tysięcy dziennie.

Wskazał, że „za każdym razem, gdy wirus mutuje lub zmienia się, może ponownie wkroczyć do kraju, jeśli ten kraj sam o siebie nie zadba”.

Ze swojej strony podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Paula Daza powiedziała, że ​​wariant delta nie został jeszcze wykryty w Chile, ale „przeprowadzamy bardzo ścisłą kontrolę, szczególnie na wszystkich naszych granicach, w powietrzu i na lądzie.

Jak wyraził, liczba sekwencji wzrasta, aby móc w porę wykryć warianty koronawirusa, a do tej pory w kraju dominuje tzw. P1 lub Gama, które początkowo wykryto w Brazylii.

Podczas spotkania z prasą zgłoszono również codzienną część sprawy Covid-19 odpowiadającą niedzieli od godziny 21:00 czasu lokalnego, co odzwierciedla spadek liczby nowych przypadków o 5 252 osoby.

Nastąpił również spadek liczby aktywnych pacjentów z 37 284 do tej pory, co stanowi 17-procentowy spadek w porównaniu z tym, co odnotowano siedem dni temu.

Z drugiej strony liczba zgonów wzrosła w porównaniu do dnia poprzedniego, gdyż Departament Statystyki i Informacji Zdrowotnej naliczył 132 zgony, co odpowiada 31 645 zgonom.

Podobnie 10 gmin w obszarze metropolitalnym wyjdzie z kwarantanny w czwartek, po spędzeniu 90 dni w tak ekstremalnym zamknięciu.

W związku z tym władze uznały, że „zmęczenie epidemiologiczne” było głównym motywem podjęcia tej decyzji, ponieważ obszary te nie zapewniają idealnych wskaźników.

Z tego powodu, wyjaśnili, w tych społecznościach będą promowane szczepienia, aktywne znajdowanie przypadków i kontrola procedur opieki osobistej.

oda / RC

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *