Warianty genetyczne zwiększają nasilenie COVID-19 › Kuba › Granma

Centro Nacional de Genética Medica, Laboratorio de inmunología

Doktor nauk ścisłych Maria Guadalupe Guzmán Tirado, szefowa Centrum Badań, Diagnostyki i Referencji w Instytucie Medycyny Tropikalnej im. Pedro Curie (IPK), zauważyła, że ​​wariant delta SARS-COV-2 znajduje się na Kubie i jest egzekwowany na według Minsap.

Ta mutacja, po raz pierwszy zgłoszona w Indiach, została wykryta w Artemisa (Traveler), Hawanie, Villa Clara, Holguín, Ciego de Avila i Matanzas, gdzie jest najczęściej znajdowana; Badacz powiedział w przestrzeni okrągłego stołu, że we wszystkich regionach krążą zmienne.

Prezes Kubańskiego Towarzystwa Mikrobiologii i Parazytologii stwierdził również, że w odniesieniu do poważnych i krytycznych przypadków 51 przypadków zbadanych w Hawanie, Matanzas i Camagüey między kwietniem a czerwcem, zidentyfikowany wariant beta (zgłoszony w RPA) był w 74,5% pacjentów, natomiast w czerwcu odkryto, że delty w Matanzas były związane z 100% pacjentów. Dzięki monitoringowi genetycznemu od stycznia do chwili obecnej zsekwencjonowano 1064 próbki ze wszystkich prowincji, w tym przypadki ostre i krytyczne, zgony, podróżnicy i epidemie, ponieważ wykryto krążenie zidentyfikowanego szczepu w Wuhan. Plus 11 zmiennych. i pięć wzorców mutacyjnych.

Wśród czterech uznanych przez WHO za niepokojące: Alpha (zgłoszona w Wielkiej Brytanii), Beta, Gamma (zgłoszona w Brazylii) i Delta oraz dwa warianty będące przedmiotem zainteresowania: Epsilon (zgłoszony w Kalifornii) i P2 Brazylia .

Na podstawie tych badań stwierdzono, że beta D614G, która przybyła na Kubę i rozprzestrzeniła się od początku epidemii, przeważa w większej proporcji, a począwszy od czerwca, obecność delty wzrosła, w tym samym czasie, co rozpowszechnienie wzrosła delta. Model D614G został znacznie zmniejszony, chociaż liczby te mogą z czasem ulec zmianie.

Badacz potwierdził, że wariant delta został po raz pierwszy wyizolowany w październiku 2020 r. w Indiach, a obecnie jest obecny w ponad 110 krajach w różnych regionach geograficznych i oczekuje się, że zostanie wprowadzony na świecie w ciągu najbliższych tygodni.

Jest podobnie związany z ponad 90% przypadków w Wielkiej Brytanii i Rosji, ponad 20 we Francji i 30 w USA, dlatego Światowa Organizacja Zdrowia uznała to za niepokojące w czerwcu 2021 r., powiedział. Guzmana Tirado.

Jeśli chodzi o przepuszczalność, wskazał, że jest uważana za najbardziej zaraźliwą ze wszystkich, ponieważ jest o 64% bardziej przepuszczalna w porównaniu z Alpha, która waha się między 40 a 50%.

Ze swojej strony Narciso Argelio Jiménez Perez, adiunkt w IPK, wyjaśnił, że w tym kontekście epidemiologicznym następuje wzrost ciężkości COVID-19 u zakażonych pacjentów.

Podkreślił również wysoki poziom rozpowszechnienia zmiennej delta, której obecność jest coraz bardziej zauważalna w całym kraju.

Jak wyjaśnił również specjalista medycyny wewnętrznej i intensywnej drugiej kategorii, kliniczny wpływ tych mutacji wiąże się z wyższym wskaźnikiem zakażeń wirusem HIV na świecie, a im więcej osób jest zarażonych, tym nasilenie choroby i zgonów wzrasta.

Jiménez-Perez wyjaśnił, że populacja jest „inkubatorem”, więc żaden kraj nie będzie bezpieczny, dopóki nie zostanie osiągnięty ogólnoświatowy zasięg szczepień.

W krótkim czasie wariant delta był w stanie pokonać alfa dzięki mechanizmom wysokiej generacji i wysokim poziomom replikacji.

Ekspert zauważył również, że jest łatwiej przenoszony z powodu mutacji, które pomagają mu łączyć się z komórkami ludzkiego ciała, a tym samym uciec przed wrodzoną odpowiedzią na interferon klasy 1.

W odniesieniu do objawów klinicznych zauważył, że objawy te mogą się przedłużyć po czterech tygodniach u pacjentów, ostrzegając, że jeśli objawy takie jak gorączka utrzymują się z czasem, należy pracować, aby uniknąć poważnych powikłań.

W obliczu złożonego scenariusza epidemiologicznego, który nęka cały świat, naukowcy nalegali na przestrzeganie środków zapobiegawczych zalecanych przez władze zdrowotne, aby uniknąć infekcji wraz z postępami szczepień w kraju. (pismo narodowe)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *