Warszawa ma najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej

Ani Londyn, ani Paryż, ani Berlin: rekordowy wieżowiec istnieje Warszawa, metafora architektury Symbolizować rozwój stolicy Polski w ostatnich latach

To jest o Wieża Farsobudynek o wysokości 310 metrów, który aspiruje do miana „godła współczesnej Polski” Grant Brookerkierownik studia Zastępca + partnerzyodpowiedzialny za projekt.

Znajduje się na skrzyżowaniu Jana Paula II s SzmilnaWieża jest prezentowana jako brama do nowej dzielnicy finansowej, łącząca się poprzez publiczny plac na jej zachodnim krańcu z innymi sąsiednimi budynkami oraz z głównym dworcem komunikacyjnym miasta.

Nowa wieża łączy się z węzłem komunikacyjnym. Foster + partnerzy

pokój miejski

Plac ten jest sercem projektu, miejscem otoczonym szklanym ekranem otoczonym wysokimi drzewami, który został pomyślany jako „pokój miejski”, w którym mogą spotykać się pracownicy pobliskich biur, a także klienci z pobliskich sklepów i restauracji.

Wysokość wieży to 310 metrów, należy jednak sprecyzować, że co najmniej 80 metrów należy do wieży komunikacyjnej wieńczącej konstrukcję

Foyer wieżowca wita Cię dziełami sztuki lokalnego artysty Krystyna Kaszuba Wacławickto 10-metrowy ceramiczny statek, który „świetnie ożywia przestrzeń”, o którym mówi brytyjska pracownia architektoniczna.

Widok będzie najwyższym parkiem w mieście. Foster + partnerzy

Obserwatorium Zapisów

Dwie panoramiczne windy zapewniają dostęp do tarasu widokowego na 53. piętrze, wyrafinowanej wieży obserwacyjnej z widokiem na tkankę miejską Warszawa i jej obszar metropolitalny.

Oprócz dwóch niższych kondygnacji, na poziomie 49 planowane jest otwarcie baru z tarasem ogrodowym, na którym stanie 16 drzew. Tym samym przestrzeń ta stanie się „najwyższym parkiem w Warszawie”, nowym rekordem dla tego wyjątkowego budynku.

Oczywiście bar, który otworzy się na 49. piętrze będzie najwyższym parkiem w Warszawie

szczyt Wieża Farso Zwieńcza go 80-metrowa wieża, nadająca budowli dynamiczną estetykę.

W holu wita Cię wysoka na 10 metrów ceramika. Foster + partnerzy

Elastyczne przestrzenie

Powierzchnia budynku wynosi około 110 000 metrów kwadratowych, z czego 70 000 metrów kwadratowych przeznaczone jest na biura, do których można się dostać dużymi windami obsługującymi dwa piętra jednocześnie.

Pomysł polega na tym, że biura to elastyczne przestrzenie, z dużą powierzchnią trzech metrów na piętro; Dzięki połączeniu metra, które łączy go z centralnym dworcem komunikacyjnym, Warsaw Tower stanie się nowym centrum biznesu i ruchu w stolicy Polski.


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.