Warto zatrzymać Rosję

sześć miesięcy temu Prezydent Rosji Władimir Putin rób tego rodzaju rzeczy Błędy arytmetyczne To tworzyło historię. Po dziesięcioleciach ideologicznego upojenia, w jednym z najbardziej oczywistych przypadków, w których elity zaczęły wierzyć we własną propagandę, z wadliwą inteligencją i przeceniać możliwości samego państwa, Putin zaczął Drugi etap Wojna na Ukrainie (Pierwszy wydarzył się w 2014 roku) Przekonany, że będzie to sprawa Stosunkowo prosty i szybki.

Proste, ponieważ Ukraińcy, poza ich skorumpowanym rządem, narkomani i degeneraci, Nie będą stawiać oporu. Tak szybko, że plik kraje europejskie Nie będą mieli czasu na odpowiedź i nie będą mieli innego wyboru, jak tylko wzruszyć ramionami i niechętnie uznać nowy „status quo” reprezentowany przez marionetkowy rząd w Kijowie kierowany przez Moskwę.

Opinia
Cztery rzeczy, których nie wiemy (i cztery, które wiemy) o nowej zimnej wojnie

Ramon Gonzalez Ferez

The Konsekwencje tego błędnego obliczenia Istnieją setki tysięcy zabitych i rannych, a Światowa gospodarka jest na skraju załamania nerwowego i jeden Przekształcanie systemu geopolitycznego Szybko i drastycznie. ale także Nieoczekiwana determinacja na Zachodzie, by pomóc Ukraina, aby odwrócić sytuację. Kilka dni po inwazji tak to wyglądało Pamiętasz, dlaczego istnieje NATO?: Nie tylko rozważał zwiększenie swojej obecności w takich miejscach jak Polska czy kraje bałtyckie, ale także zaakceptował wejście dwóch historycznie neutralnych krajów, Finlandia i Szwecja.

Niemcyktóry trwa już od trzech dekad Wzmocnienie relacji z Rosją Z powodów historycznych – przekonania, że ​​pomogą one zbliżyć ją do wartości liberalnych, a także chęci odpokutowania za brutalność nazistów na froncie rosyjskim w czasie II wojny światowej – oraz ze względów ekonomicznych – jego gospodarka jest w dużej mierze zrównoważona , poprzez O taniej energii sprowadzanej z Rosji-, Obudziłem się niezwykle szybko i podjąłem drastyczne środki zaraz po wywołaniu”.ZeitenwendeZmiana epoki.

Komisja Europejska zaczęła mówić o armiach, broni, nowych zasadach finansowych i rozszerzeniu Unii Europejskiej: z dnia na dzień, Ukraina i Mołdawia Stali się (mało prawdopodobne) kandydatami do członkostwa. Nawet z trudnościami Państwa członkowskie zgodziły się na surowe sankcje. I „na koniec”, Stany Zjednoczone powracają do tego, w co zawsze lubiły wierzyć: przywódcy wolnego świata. Bez przywództwa Joe Bidena i uzbrojenie I amerykańskie pieniądze, nic z tego się nie stanie.

Zdjęcie: Ursula von der Leyen i Wołodymyr Zełenski.  (EFE/Sergei Dolzenko)Opinia
Czy zaproszenie Ukrainy do Unii Europejskiej to dobry pomysł?

Ramon Gonzalez Ferez

Wielkie pytanie, które zadawaliśmy sobie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, to:Kiedy zmęczymy się ponoszeniem kosztów? Czego potrzeba, aby być wyraźnie stronniczym w stosunku do Ukrainy? Częstotliwości pojawiały się wszędzie. W Hiszpanii od koalicyjnego rządu tej gazety. Esteban Hernandez napisał, że „nakładane są sankcje, a ci z nas, którzy przegrywają, to Europejczycy”. Dla Carlosa Sancheza sankcje te są „nieznośnie bezużyteczne”. Josep Marti Blanche zapewnił, że przyjdzie nam zadać sobie pytanie „czy powinniśmy uwięzić Rosjan już żyjących wśród nas w obozach koncentracyjnych”. Wyklucz tworzenie Gułagu na Złotym Wybrzeżu, to jest Pytanie o skuteczność i wpływ sankcji jest legalne w naszej gospodarce.

Racja, w odniesieniu do pierwszego, że Jego działanie stało się wolniejsze niż oczekiwano; To jest Gospodarki zachodnie cierpią z powodu ogromnej inflacji Częściowo z powodu wojny i tego, że na świecie są regiony Możesz cierpieć na brak jedzenia Jeśli rosyjskie embargo na ukraiński eksport będzie kontynuowane. Odczep rosyjską energię Byłaby to jedna z największych subiektywnych traum we współczesnej historii. Rezultatem są po części historycznie wysokie ceny energii elektrycznej i gazu w Hiszpanii i Środki oszczędzania energii które mogą zostać dzisiaj zatwierdzone w Kongresie.

Pozbycie się rosyjskiej energii byłoby jednym z największych autowstrząsów we współczesnej historii

Co teraz zrobić? Odrzucenie wzywa do heroizmu wojny i sprawiedliwego cierpienia: Społeczeństwa zachodnie przywiązują dużą wagę do swojego dobrobytu i warto to zrobić. Nikt nie chce być zmuszany do wyboru Wśród niższych rachunków za energię i pokój na świecie. Ale musimy myśleć strategicznie, a demokracje ponoszą pewną odpowiedzialność wobec innych demokracji. Odpowiedzialność za wzajemną pomoc i obronę wizji świata opartej na pluralizmie i pokojowym rozwiązywaniu sporów. Ukraina była bardzo niedoskonałą demokracją przed inwazjąAle jej próba harmonizacji z europejskimi demokracjami była poważna i zdecydowana, a duża część jej społeczeństwa dążyła – ale bez większego sukcesu – do pozbycia się gospodarki podlegającej tysiącom sideł oligarchicznych rządów.

Zdjęcia: pułkownik Michaił Khodarenok w 60 minutach.  (Świergot)Opinia
Dziwny przypadek pułkownika, który powiedział prawdę w rosyjskiej telewizji

Ramon Gonzalez Ferez

Zachodnie demokracje muszą wspierać ten proces – tak jak w przeszłości z Hiszpanią – a teraz muszą wspierać Ukrainę, aby móc pozbyć się najeźdźcy i powrócić na tę powolną i nie zawsze udaną drogę do pełnej demokracji. Nie tylko o solidarność: Rosja pokazała, że ​​nie zna granic swojej imperialnej ekspansjii, jeśli nie powstrzyma się wprost, może jutro spróbować zrobić coś podobnego w krajach NATO i UE, a na pewno nadal ingerować w demokracje poprzez Reklamaoraz finansowanie jej najbardziej skrajnych partii, aw skrajnych przypadkach, takich jak ostatnia w Wielkiej Brytanii, zamachu.

W tym przypadku wezwania do dyplomacji i uzgodnionego zawieszenia broni są: Odwołuje się do magicznego myśleniaWystarczy zobaczyć, jak Rosja poradziła sobie z Czeczenią, Gruzją czy Białorusią, żeby to sobie uświadomić Tylko porażka zmieni jego zachowanie. W tym względzie zachodnie demokracje mają również uzasadniony interes, który wykracza poza solidarność: samoobronę. Dlatego potrzebują Karychociaż jego głębsze efekty wymagają czasu.

Sześć miesięcy temu Władimir Putin Źle to oceniłem Ukraina wciągnięta w tragedię I pół świata do strachu i niestabilności gospodarczej. Biorąc to pod uwagę, uzasadnione jest wątpienie w środki, ale Musimy ponosić koszty obrony Jedna z zasad, na których ostatecznie opiera się nasze dobro i spokój: konserwacjaBez względu na to, jak ryzykowne i trudne, globalny system oparty na zasadach.

* Jeśli nie widzisz tego formularza poprawnie, Kliknij tutaj.

sześć miesięcy temu Prezydent Rosji Władimir Putin rób tego rodzaju rzeczy Błędy arytmetyczne To tworzyło historię. Po dziesięcioleciach ideologicznego upojenia, w jednym z najbardziej oczywistych przypadków, w których elity zaczęły wierzyć we własną propagandę, z wadliwą inteligencją i przeceniać możliwości samego państwa, Putin zaczął Drugi etap Wojna na Ukrainie (Pierwszy wydarzył się w 2014 roku) Przekonany, że to będzie sprawa Stosunkowo prosty i szybki.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.