Wartość w Republice Południowej Afryki Znaczenie ram transformacji energetycznej

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Dokument, przedstawiony dzień wcześniej Prezydenckiej Komisji Klimatycznej, pozwoli na postęp w kierunku bardziej ekologicznej i czystszej gospodarki, powiedział prezydent, dodając, że powinien być wezwaniem do działania, aby wykorzystać szanse na zbudowanie integracyjnego i odpornego społeczeństwa. .

Uznał, że walka ze zmianami klimatu jest nie tylko imperatywem środowiskowym, ale także ekonomicznym.

Podkreślił również prace wykonane przez komisję w zakresie rozwoju umiejętności, dywersyfikacji gospodarczej, wsparcia społecznego, zarządzania i mechanizmów finansowych niezbędnych do urzeczywistnienia gospodarki niskoemisyjnej.

W ramach tej transformacji komisja angażowała się, prowadziła dialogi społeczne i dyskusje z zainteresowanymi stronami oraz opowiadała się za masową ekspansją odnawialnych źródeł energii, pojazdów na paliwa niekopalne, metali ekologicznych i gospodarki wodorowej.

Dla narodu afrykańskiego kwestia energii ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi boryka się obecnie w produkcji, powodując przerwy w dostawie energii dla ludności i gospodarki.

Większość krajowej konsumpcji jest dotowana przez Eskom Holdings SOC Ltd. Państwowa spółka, której elektrownie węglowe borykają się z problemami eksploatacyjnymi ze względu na ich przestarzałość.

Rząd podjął pewne kroki w celu ustabilizowania systemu, takie jak zwolnienie z planowanej licencji elektrowni o mocy do 100 megawatów, jednak zdaniem analityków z południowoafrykańskiej firmy konsultingowej Meridian Economics to nie wystarczy.

W opinii tych ekspertów oprócz prawie 7000 megawatów farm wiatrowych potrzeba ponad 15 000 megawatów dodatkowej energii słonecznej.

samochód / kg / yap

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.