Według Ayming hiszpański podatek od plastiku utrudnia konkurencyjność biznesu

Według Ayming hiszpański podatek od plastiku utrudnia konkurencyjność biznesu

74% wpływów uzyskanych przez skarb państwa z podatku od tworzyw sztucznych w pierwszym kwartale Pochodziły one z sektora spożywczego i produkcyjnego. Pokazały to dane firmy konsultingowej Ayming, która szyfruje pliki Dochód z tego nowego podatku wyniósł w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 96 mln euro. Według firmy podatek hamuje konkurencyjność hiszpańskich firm.

Podatek ten, który wszedł w życie 1 stycznia tego roku, opodatkowuje produkcję lub nabywanie we Wspólnocie oraz import pojemników jednorazowego użytku, opakowań wtórnych i trzeciorzędnych zawierających tworzywa sztuczne, w tym „folii ochronnych na palety lub folii bąbelkowej, których używają .” Operatorzy logistyczni zajmujący się pakowaniem towarów, stwarzający ryzyko podatkowe dla dystrybucji, produkcji i przemysłu spożywczego, którzy zostali zaalarmowani różnymi związkami pracodawców i zrzeszeniami, które nawet złożyły prośby o komentarz, a że skarb państwa w tej chwili nie Oto „odwołali się z kompanii.

Według najnowszych szacunków, Rząd zamierza do końca roku zebrać z tego podatku 491 mln euro. Jednak 96 milionów zarejestrowanych w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku spodziewa się wzrostu osiągnięć w najbliższej przyszłości, wyjaśnił Ayming.

Hiszpański podatek od tworzyw sztucznych hamuje konkurencyjność krajowych firm

Jak zaznaczył Ayming, wejście w życie podatku od tworzyw sztucznych oznacza spadek konkurencyjności naszych firm. To powinno zrobić to przede wszystkim Hiszpania była jedynym krajem w Unii Europejskiej, który wprowadził ten podatekWyjaśnili, że w przeciwieństwie do innych krajów, „które przełożyły to, biorąc pod uwagę złożoną sytuację istniejącą na poziomie międzynarodowym”.

Sonia Alvarez, dyrektor obszaru podatkowego w Ayming Spain, oceniła, że ​​„poza oczywistym spadkiem konkurencyjności, jaki odczuje Hiszpania, a zwłaszcza jej przemysł, duża liczba firm twierdzi, że nie wie, jak w praktyce stosować przepisy podatkowe . W kwietniu ponad 80% firm z sektora nie posiadało procesów potrzebnych do generowania zautomatyzowanego raportu I ogłoszenie właściwej nagrody.

Ponadto podatek utrudniłby import hiszpańskim firmom, ponieważ przemysł spożywczy często nie produkuje pojemników, ale kupuje je od strony trzeciej. „Często sprzedawca nie jest świadomy tego, ile jest w nim plastiku pierwotnego. Ponadto główni dostawcy w tym sektorze są zlokalizowani w Polsce, Czechach, Francji czy Włoszech i chociaż powinni zgłaszać ilości dostarczanego plastiku” do firm, Ponieważ jest to podatek nieskoordynowany i nie ma zastosowania w tych krajach, prawda jest taka, że ​​nie są one do tego zobowiązane— powiedziała Sonia Alvarez.

obok, Korporacyjne koszty administracyjne to kolejna z przeszkód Co sektor potępia, ponieważ musiał dostosować wszystkie systemy ze względu na trudności w zarządzaniu nim, a nawet zatrudnianiu lub zwalnianiu pracowników, ponieważ według Skarbu Państwa konieczna jest rejestracja przedstawiciela, który rejestruje informacje niezbędne w zakresie pierwotnego plastiku . „Pomimo faktu, że podejrzewamy, że IRS nie ma obecnie wystarczających środków do przeprowadzania inspekcji, które osiągnęłyby rozsądne cele gospodarcze, liczby z pierwszego kwartału nie zaskoczyły nas” – podsumował IRS Chief Aiming. Region Hiszpania.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *