Według Kuby szczyt w Stanach Zjednoczonych zignoruje regionalne niedobory zdrowotne

Według Kuby szczyt w Stanach Zjednoczonych zignoruje regionalne niedobory zdrowotne

Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez wykluczył dziś, że zbliżający się szczyt USA w Stanach Zjednoczonych zajmie się problemami zdrowotnymi dotykającymi zdecydowaną większość kontynentu.

Szef spraw zagranicznych potwierdził za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że spotkanie zaplanowane na czerwiec w Los Angeles nie będzie dotyczyło braku usług w tym zakresie dla milionów mieszkańców półkuli, braku leków czy słabych systemów opieki zdrowotnej. Zdrowie publiczne.

Rodriguez niedawno potępił wyłączenie wyspy z przygotowań do Szczytu Ameryk i negocjacji dokumentu dotyczącego zdrowia, który ignoruje rzeczywistość Ameryki Łacińskiej.

Sekretarz Stanu określił negocjacje w sprawie planu odporności dla obu Ameryk jako niejednoznaczne, z elementami neoliberalnymi i wieloma niedociągnięciami.

Zgodnie z tytułem negocjacje te odbywają się w mroczny sposób, z wyłączeniem Kuby i innych państw członkowskich Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia.

W oświadczeniu dla prasy dodał, że takie negocjacje unikają znaczącej współpracy i podstawowego finansowania, aby przeciwdziałać skutkom Covid-19.

Eksperci oszacowali, że ekskluzywny Szczyt Ameryk grozi wykolejeniem i wyeliminowaniem najlepszej okazji dla Stanów Zjednoczonych do wdrożenia polityki integracyjnej na półkuli zachodniej.

Rządy regionu wyraziły sprzeciw wobec decyzji Waszyngtonu o wyłączeniu Kuby, Nikaragui i Wenezueli z przygotowań do spotkania.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.