Według organizacji pozarządowej w Nikaragui przebywa 89 więźniów politycznych, w tym biskup Rolando Alvarez.

Według organizacji pozarządowej w Nikaragui przebywa 89 więźniów politycznych, w tym biskup Rolando Alvarez.

(EFE). – Liczba przeciwników i krytyków rządu Daniela Ortegi w Nikaragui przebywających w więzieniach w tym kraju wzrosła z 78 do 89, podał w sobotę Mechanizm Uznawania Więźniów Politycznych.

W więzieniach w Nikaragui przebywa „do tej pory 89 osób uznanych za więźniów politycznych: 16 kobiet i 73 mężczyzn (w tym 10 więźniów politycznych przetrzymywanych przed 2018 rokiem)” – odnotowała jednostka ta w raporcie, którego dane zostały zatwierdzone przez Międzyamerykańską Komisję ds. Komisja Praw Człowieka. Prawa (IACHR).

Podał, że liczba ta wzrosła o 14,1% w porównaniu do poprzednich danych.

W sierpniu ubiegłego roku organizacja ta zarejestrowała w Nikaragui 78 osób jako „więźniów politycznych”.

Źródło ostrzegało przed „nową metodą prowadzenia procesów, bez odsyłania oskarżonego do kompleksu sądowego”.

Źródło przestrzegło przed „nową metodą prowadzenia rozpraw, która odbywa się bez przenoszenia oskarżonego do zespołu sądowego i odbywania posiedzeń za pośrednictwem wideo, bez możliwości porozumiewania się z wybranym przez niego obrońcą”.

Wśród 89 przeciwników lub krytyków Ortegi przebywających w więzieniu jest prałat Rolando José Álvarez Lagos, biskup diecezji Matagalpa i administrator apostolski diecezji Estelí, oba w północnej Nikaragui.

Biskup został skazany na ponad 26 lat więzienia za popełnienie przestępstw uznawanych za „zdradę kraju” po tym, jak w lutym ubiegłego roku odmówiono mu ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Obecni byli także dziennikarz Victor Tikay, współpracownik lokalnego kanału telewizyjnego 10, uwolniona członkini opozycji Olicia Auxiliadora Muñoz Pavón i przywódca studentów Jason Salazar.

Nikaragua od kwietnia 2018 r. przeżywa kryzys polityczno-społeczny, który pogłębił się po kontrowersyjnych wyborach powszechnych, które odbyły się 7 listopada 2021 r., w których prezydent Daniel Ortega został wybrany na piątą kadencję, a jego główni rywale przebywali w więzieniu lub w więzieniu. wygnanie.

__________

Współpraca z naszą pracą:

drużyna 14ymedio Zaangażowany w poważne dziennikarstwo, które odzwierciedla głęboką rzeczywistość Kuby. Dziękujemy, że dołączyłeś do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wspierania nas, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy nadal zmieniać dziennikarstwo na Kubie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *