Według Rosji Niemcy i Stany Zjednoczone miały na Ukrainie co najmniej 30 laboratoriów „wojskowo-biologicznych”

Według Rosji Niemcy i Stany Zjednoczone miały na Ukrainie co najmniej 30 laboratoriów „wojskowo-biologicznych”

Rosyjski rząd poinformował w sobotę, że Niemcy, we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, mają sieć co najmniej 30 laboratoriów „biologii wojskowej” na ziemi ukraińskiej, pracujących nad „środkami biologicznymi potencjalnie użytecznymi jako broń biologiczna”, zgodnie z dokumentami skonfiskowanymi podczas „operacji”. „Specjalne” armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy.

„Według potwierdzonych informacji Niemcy koordynowały swoje prace w zakresie bezpieczeństwa biologicznego ze swoimi amerykańskimi sojusznikami i mają sieć co najmniej 30 laboratoriów biologicznych na Ukrainie” – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zagarowa w wywiadzie dla telewizji państwowej. Oświadczenie samego ministerstwa.

Według Zagarowej, która zwróciła uwagę na bezpośredni związek z Instytutem Medycyny Tropikalnej Bernarda Nochta i wymieniła choroby tropikalne, takie jak denga i chikungunya, lub patogeny, takie jak wirus Zachodniego Nilu i wirus rzeki Yusotho, w tych obiektach przeprowadzono „poważne badania”.

„Skala tych działań pokazuje, że duża część, a być może najważniejsza, informacji o programie wojskowym USA jest nadal utrzymywana w tajemnicy przed społecznością międzynarodową” – powiedział.

Apelujemy do władz niemieckich o natychmiastowe zaprzestanie szerzenia fałszywych oskarżeń o zamiar użycia przez nasz kraj broni zabronionej. zgodnie z prawem międzynarodowym”.

Uważamy, że te wypowiedzi służą jedynie podżeganiu batalionów neonazistowskich do przeprowadzania straszliwych prowokacji. Berlin będzie ponosić część moralnej odpowiedzialności za tragiczne konsekwencje, jakie to za sobą pociąga”.

Zełenski ostrzega przed możliwym użyciem broni jądrowej na Ukrainie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do społeczności międzynarodowej o zwrócenie uwagi na możliwość użycia przez armię rosyjską broni jądrowej.

W rozmowie z CNN Zełenski potwierdził, że prezydent Rosji Władimir Putin potrafi posługiwać się tego rodzaju bronią, ponieważ, jak mówi, nie ceni życia obywateli Ukrainy..

„Nie tylko ja, ale cały świat, wszystkie kraje powinny być zaniepokojone, bo to może nie są prawdziwe informacje, ale może to prawda” – powiedział, odnosząc się do raportu o hipotetycznych atakach nuklearnych na ziemi ukraińskiej.

Dyrektor CIA William Burns ostrzegł w tym tygodniu, że na razie nie można wykluczyć możliwości użycia przez Rosję arsenału nuklearnego.

„Nie zamierzam się bać, ale być przygotowanym. Ale ten problem dotyczy nie tylko Ukrainy, ale całego świata” – zdecydował prezydent Ukrainy.

Z drugiej strony zauważył, że Ukraina ma od 2500 do 3000 ofiar wojskowych, podczas gdy liczba rannych żołnierzy może wzrosnąć do 10 000 i ostrzegł, że „trudno powiedzieć, ilu przeżyje”.

„Dzięki”

Przesłanie przychodzi dzień po tym, jak Zełenski podziękował narodowi ukraińskiemu za opór wobec „brutalnego ataku” Rosji w pięćdziesiątym dniu wojny.

„Dzięki Bogu ukraińskie siły zbrojne i nasz naród obroniły większość naszego kraju” – powiedział prezydent Ukrainy w swoim codziennym przemówieniu do narodu ukraińskiego.

Zełenski wyjaśnił, że pamiętał pierwszy dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponieważ „nikt nie był pewien”, że on i jego kraj przeżyją, i przyznał, że kilku przywódców politycznych doradzało mu opuszczenie kraju. „Mówiąc łagodnie, nikt nie był pewien, czy przeżyjemy. Wszyscy sympatyzowali. Doradził wielu opuścić kraj. Naprawdę doradził poddanie się tyranii. „

Prezydent Ukrainy podkreślił, że odwaga Ukraińców i ich pragnienie wolności jest kluczem do niespodziewanego zaskoczenia.

*Z informacjami z Europa Press

Ponieważ jest to wiadomość o znaczeniu globalnym, wszystkie treści związane z konfliktem między Rosją a Ukrainą będą swobodnie dostępne dla naszych czytelników na wszystkich platformach cyfrowych SEMANA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.