Według sondażu połowa Brazylijczyków uważa, że ​​Bolsonaro może dokonać zamachu stanu

Według sondażu połowa Brazylijczyków uważa, że ​​Bolsonaro może dokonać zamachu stanu

50% Brazylijczyków uważa, że ​​istnieje możliwość, że prezydent kraju Jair BolsonaroPróbowałem to obalić, według sondażu opublikowanego w ubiegłą sobotę Instytut Datafolha.

Ankieta zauważyła również, że 56% popiera Kongres w sprawie wszczęcia procedury impeachmentuEFE podał, że odsetek podobny do odnotowanego w lipcu (54%) w porównaniu do 41%, które odrzuciło taką możliwość.

Wyniki ankiety pojawiają się kilka tygodni później napięcie instytucjonalne Między Bolsonaro, Parlamentem i Sądem Najwyższym, co objęło go kilkoma śledztwami w różnych sprawach, w tym rozpowszechnianiem fałszywych i niedemokratycznych wiadomości.

w tym kontekście, 30% Brazylijczyków uważa, że ​​istnieje „wiele możliwości”, że głowa państwa złamie obecny system demokratyczny20% przyznaje, że taki scenariusz jest możliwy, ale „nieprawdopodobny”.

Wręcz przeciwnie, 45% ankietowanych uważa to za tak Nie ma szans na zamach stanu Kierowany przez emerytowanego kapitana armia.

Oprócz 51% obawia się powrotu dyktatury do Brazylia, tak jak miało to miejsce w przypadku wojska w latach 1964-1985. Odsetek ten jest najwyższy od czasu, gdy Datafolha zaczęła zadawać to pytanie w lutym 2014 roku.

tak dobrze 70% broni, że demokracja to najlepszy system dla kraju, który jest drugą najwyższą oceną od początku serii historycznej w 1989 r.; Podczas gdy poparcie dla dyktatury spadło do najniższych poziomów, tylko 9%.

Ankieta jest wynikiem 3667 wywiadów z osobami powyżej 16 roku życia Od 13 do 15 września w 190 gminach w kraju. Margines błędu to dwa punkty.

Bolsonaro prowadził 7 września, w Dzień Niepodległości Brazylii, narodowy dzień protestów określanych przez sektory polityczne jako niedemokratyczne, ponieważ Zagroził „zaostrzeniem” Sądu Najwyższego i niewykonaniem jego orzeczeń.

Tętno między Bolsonaro a Sądem Najwyższym trwało długo i pogarszało się od zeszłego roku.

Gubernator jest badany przez Sąd Najwyższy pod Proces, który już doprowadził do uwięzienia wielu skrajnie prawicowych aktywistów Rozpowszechniać fałszywe wiadomości i atakować instytucje państwowe.

W odpowiedzi niedemokratyczna retoryka Bolsonaro wywołała falę krytyki ze strony sędziów, parlamentarzystów, a nawet partii politycznych z jego własnej bazy. Prawie przeprosił w tak zwanym „Przesłaniu do narodu”.

w wiadomości, Bolsonaro wezwał do „harmonii” siłPodkreślił, że „nigdy nie chciał” „zaatakować” instytucji i wezwał do „jedności” w obliczu problemów gospodarczych i społecznych, z jakimi boryka się Brazylia.

Od tego czasu prezydent, który… W najgorszym przypadku z najwyższymi wskaźnikami niepowodzeń od objęcia urzędu w 2019 r.Stonowała ton oficjalnych akcji, w których brała udział.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *