Według sondażu włoska prawica zwiększa swoją przewagę w wyścigu wyborczym

derecha-italiana-amplia-su-ventaja-en-carrera-electoral-segun-encuest

Sondaż Demos, opublikowany dziś w La Repubblica, wskazuje, że ultranacjonalistyczna partia Bractwo Włoch kierowana przez Giorgię Meloni zwiększyła swoje preferencje wśród wyborców i ma już 23,4 proc.

Na drugim miejscu znajduje się Centro-Lewica Partia Demokratyczna (PD), kierowana przez Enrico Lettę, z 22,1 proc., co daje jej korzystną pozycję na zaledwie dwa tygodnie przed wyborami, ale według źródła wykazuje pewien luz.

Skrajnie prawicowa partia La Liga zajęła trzecie miejsce z 13,2% intencji wyborczych, co oznacza niewielki spadek preferencji wyborców, co dotknęło również lewicowy Ruch Pięciu Gwiazd (M5S), który dodał 11,3%.

Forza Italia, jedna z najbardziej reprezentatywnych grup włoskiej prawicy, wzrosła o trzy dziesiąte w porównaniu z poprzednim sondażem Demos i osiągnęła 8,3 procent, poszerzając margines konserwatywnego sojuszu złożonego również z La Liga i FdI.

Jednak lewica pozostaje daleko w tyle po zamknięciu ostatniego związku między PD, Acción i Europa + w ostatni wtorek. Razem te dwie ostatnie siły stanowiły tylko 5,3 procent preferencji wyborców.

Brak M5S w tej koalicji zmniejsza jej szanse, podobnie jak niechęć innych partii do przyłączenia się, jak w przypadku Los Verdes i Izquierda Italiana, które mają 3,6, a Italia Viva z 2,8 proc.

Ważnym elementem danych z ostatnich próbek dem była preferencja nadal żywiona przez ustępującego premiera Mario Draghiego, który prowadził listę preferowanych polityków wśród wyborców na 21 proc.

Po tym, jak prezydentem, z remisem 12%, został skrajnie prawicowy lider Meloni i M5S, Giuseppe Conte, co zaskoczyło, biorąc pod uwagę niepowodzenie, jakie ruch wykazał w ostatnich sondażach.

Ostatnie sondaże przeprowadzone przez Youtrend i Cattaneo Zanetto wykazały, że konserwatywny sojusz polityczny, stojący w obliczu podzielonej lewicy, odniesie zwycięstwo wyborcze i do 60 procent miejsc w parlamencie, z 240 z 400 deputowanych i 122 z 200 senatorów.

pamięć / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.