Węgierscy jezuici przygotowali grę planszową na Rok Ignacjański

Węgierscy jezuici przygotowali grę planszową na Rok Ignacjański

Wczoraj rozpoczęły się oficjalne obchody Roku Ignacjańskiego. Z tej okazji węgierska prowincja Towarzystwa Jezusowego przygotowała grę planszową zatytułowaną „Misja – co jezuici dali naszemu życiu?”.

„Gracze będą mogli dowiedzieć się więcej o historii i działaniach misji jezuickich. Pytania i odpowiedzi rozwiewają wiele fałszywych przekonań i pogłębiają wiedzę historyczną poprzez połączenie rozrywki i edukacji” – wyjaśnia na www.jezuici.pl. elementy ułatwiające współpracę między graczami, czyli nie ma zwycięstwa bez solidarności i dobrych uczynków.

W grę mogą grać od 2 do 4 osób w wieku od 9 do 101 lat. Jak zapowiedzieli twórcy, gra zajmuje mniej niż godzinę.

Przygotowany projekt ma również element charytatywny: 3% ceny każdej grupy zostanie przeznaczone na pomoc misjom jezuickim w Afryce. Organizacje, które chcą pomóc w opracowaniu innych wersji językowych i dystrybucji gry, powinny skontaktować się z www.themission.world.

Uważam, że to doskonały pomysł, aby w ciekawy sposób przedstawić historię naszej parafii. Szczególnie dla młodszych pokoleń, ale nie tylko. Mogłaby też powstać polska wersja tej gry – mówi dyrektor zarządzający WAM ks. Jakub Kołacz SJ.

Towarzystwo Jezusowe zostało założone w 1534 roku przez św. Ignacy Loyola. W czasie jego istnienia jezuici przekazali kościołowi 52 świętych i 180 błogosławionych oraz dwóch lekarzy. Jezuici zostali sprowadzeni do Polski przez kard. Stanisława Hozjusza w 1564 roku.

Ignacjański rok, który rozpoczął się wczoraj, wiąże się z wydarzeniem sprzed 500 lat. 20 maja 1521 roku Ignacio de Loyola jako żołnierz armii króla Hiszpanii został ciężko ranny w nogę i po tym fakcie rozpoczął proces przemiany. Rok ignacjański potrwa do 31 lipca 2022 r.

Drogi Czytelniku,
Cieszymy się, że odwiedziliście nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Codziennie publikujemy najważniejsze informacje o życiu kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy zadanie to stanie się trudniejsze.
Następnie prosimy cię Wsparcie EKAI.pl poprzez Patronite.
Dzięki Wam będziemy mogli zrealizować naszą misję. Dowiedz się więcej tutaj.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *