Wenezuela: Chavismo wygrywa Caracas, 20 z 23 gubernatorów

Wenezuela: Chavismo wygrywa Caracas, 20 z 23 gubernatorów

Szef angielskiej Rady Narodowej Pedro Calzadela poinformował, że w wezwaniu uczestniczyło 41,80 proc. Zdjęcie: Twitter: @cneesvzla

Władze Krajowej Rady Wyborczej (CNE) w niedzielę przedstawiły pierwszy oficjalny biuletyn z wyborów regionalnych i samorządowych przeprowadzonych w kraju Ameryki Południowej, który Wenezuelska Zjednoczona Partia Socjalistyczna (PSUV) otrzymał 20 z 23 spornych stanów.

Przewodniczący Krajowej Rady Wyborczej Pedro Calzadela poinformował, że wzięło udział 41,80 procent wezwanej ludności, reprezentującej 8 151 793 obywateli.

Dodatkowo przy 90,21% wysłanych minut, Zaznaczył, że kandydaci PSU do zwycięstwa zdobyli najwięcej gubernatorów w kraju, a także urząd burmistrza Caracas (stolicy).

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Przewodniczącego Rady gubernatorstwa podzieliły się następująco, pierwsze i drugie miejsce w wyborach:

  • Amazonas: PSUV 40,16% i Mesa de la Unidad Democrática (MUD) 26,12%.

Kolegium Elektorów pozwoliło 2 115 846 Wenezuelczyków wziąć udział w urnach wyborczych i wybrać swoich przedstawicieli w 3 082 urzędach publicznych.

Mieszkańcy głosowali na 23 gubernatorów, 335 burmistrzów, 253 prawodawców i ponad 2471 członków rady. 26 listopada to ludność tubylcza wybierze swoich przedstawicieli.

Díaz-Canel gratuluje Wenezueli wyniku wyborów

(pochodzi z TeleSur)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *